شیر دادن مادر به نوزاد در کاهش کمردرد های پس از زایمان موثر است

۶-۲۱۳٫jpg

ناهید خدا کرمی عضو هیئت علمی مامایی ایران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: در هنگام بارداری به دلیل افزایش حجم رحم فشار مستقیم به ستون فقرات وارد می شود که گودی کمر زنان باردار در این دوران افزایش می یابد.
وی گفت: در چند روز اول پس از زایمان بازگشت رحم به حالت طبیعی با انقباضاتی همراه است که به صورت کمردرد و دل درد خود را نشان می دهد.

خداکرمی تصریح کرد: برای جلوگیری از کمردرد ها از هفته 20 بارداری به مادران آموزش داده می شود که در وضعیت هایی قرار بگیرند که فشار کمتری به ستون مهره وارد شود.

وی با بیان اینکه پس از زایمان نیز ورزش هایی را برای مادر آموزش می دهیم، اظهار داشت: شیر دادن مادر به نوزاد در کاهش کمردرد های پس از زایمان موثر است.

خداکرمی با بیان اینکه تمرینات ورزشی و کششی بعد از زایمان را توصیه می کنیم که باید تحت نظر یک پزشک متخصص انجام شود، گفت: باید توجه داشت که بعضی از حرکات ورزشی در دوران بارداری و پس از آن مضر است.

وی خاطرنشان کرد: پس از زایمان حتی الامکان مادران پس از زایمان از داروهای مسکن کمتر استفاده کنند زیرا هر دارویی در شیر مادر ترشح شده و برای نوزاد مضر است.

شیر دادن مادر به نوزاد در کاهش کمردرد های پس از زایمان موثر است

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

دوران بارداری هفته به هفتهبارداری زعفرانعلایم باردارزایمان 32 هفتهبارداری هفته به هفته هفته بیست وهشتممصرف متفورمین در بارداریطرز مصرف قرص ضد بارداری یاسمیندرمان ورم پادر حاملگیهفته 23 بارداری تغذیهبارداری عفونت ادراریمصرف آسپرین 80در حاملگیبارداری هفته به هفته هفته 1مصرف الکل قبل از بارداریآنتی بیوتیک و قرص ضد حاملگیحاملگی روازادهقرص ضد بارداری برای پرپشت شدن ابروباردار ن ن سا تبارداری 2قلوبارداری با ذخیره تخمدان کمحاملگی گر گرفتگیمصرف رانیتیدین در بارداریزایمان گاو عکسزایمان مرد همجنسگرادوران بارداری هفته به هفته با عکسخاطرات بارداری 92احتمال بارداری یک هفته قبل پریودخوردن انگور در حاملگیویتامین ب حاملگییوگای حاملگی در اصفهانخونریزی در هفته 8 بارداریدر هفته چهارم بارداری چه بخوریمآزمایشهای قبل حاملگیخوردن ماهی در زمان بارداریدفتر ثبت زایمانفصلنامه نازاییآزمایش های قبل از بارداریصبحانه باردارآزمایش هفته 28 بارداریسقط جنین ضررحاملگی رنگ مو

نی نی سرچ