حشره کش‌ها دوره بارداری را کوتاه می‌کنند/ کاهش هوش و وزن نوزادان

۱-۲۴۸٫jpg

محققان هشدار دادند که قرار گرفتن در معرض حشره‌کش‌ها با کوتاه شدن دوره بارداری و تولد کودکان کمتر از وزن طبیعی در ارتباط است.
پژوهشگران موسسه تحقیقات کودکان و خانواده بیمارستان “BC” در ونکوور دریافتند: دوره بارداری زنانی که در معرض بالاترین میانگین حشره کش‌های معروف به “اورگانوفسفات” قرار می‌گیرند نسبت به همنوعانشان کمتر است و وزن نوزادان آنها به هنگام تولد نیز اندکی کمتر از وزن طبیعی است.
بروس لانویار مسئول این پژوهش گفت: گسترش پدیده نوزادان کمتر از وزن طبیعی و دوره‌های بارداری کوتاه‌تر می‌تواند عواقب خطرناکی برای سلامتی به همراه داشته باشد.
وی افزود: وقتی ما شاهد کاهش وزن نوزاد هستیم باید به آن توجه کنیم. شاید کاهش وزن در یک کودک مشکل زیادی نباشد اما در سطح جامعه چه بسا مشکل ساز شود.
این پژوهشگر تصریح کرد: ما شاهد تغییراتی در کل جامعه هستیم که می تواند تاثیرات دراماتیکی بر میانگین تولد نوزادان نارس داشته باشد.
تحقیقات در گذشته نیز نشان داده بود که قرار گرفتن در معرض میانگین بالای حشره کش‌های مذکور در دوره بارداری با کاهش میانگین هوش و مشکلات رفتاری بیشتر در کودکان در ارتباط است.

حشره کش‌ها دوره بارداری را کوتاه می‌کنند/ کاهش هوش و وزن نوزادان

به اشتراک بگذارید:  




لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

جواب آزمایش های بارداریزایمان در هفته 30 بارداریهفته 37 بارداری و زایمان طبیعیزایمان گاو شیریمجله باروری ناباروری یزدقرص ضد بارداری ناخواستهسقط جنین شرعیخوردن لب در حاملگیسقط جنین در هفته سومبارداری لک بینیدرمان سردردهای بارداریبارداری پس از زایمانعلایم اولیه ی بارداریناباروری و ضعف اسپرمنخوردن های حاملگیخوردن برنج در حاملگیآزمایش هورمون قبل از بارداریتغذیه در هفته 6 بارداریهفته 40 بارداری نی نی بانزایمان های سختخوردن امگا3در بارداریقرص ضد بارداری اورژانسیهفته 10 بارداریبارداری ضربان قلبمرخصی زایمان 9 ماه مجلسزن باردار و سرماخوردگیباردار ی هفته به هفتهبارداری هفته نهم و دهمدرمان ترک های حاملگیعلائم سقط جنین فراموش شدهتست بارداری خارج از رحمحاملگی ضربان قلببارداری هفته به هفته 38زایمان جنین دخترعلایم باردارحاملگی ناموفقدرمان ورم پا بارداریدرمان ملاسمای حاملگیهفته 28 بارداریحاملگی کنجد

نی نی سرچ