استراحت در رختخواب، بهترین گزینه برای بارداری نیست

۱-۲۴۱٫jpg

به گفته دانشمندان دانشکده‌ بولتن، استراحت در رختخواب ممکن است بهترین گزینه برای جلوگیری از زایمان زودرس نباشد و حتی احتمال دارد به مادر و کودک آسیب وارد کند.
استراحت در بستر یا محدودیت فعالیت که سالانه برای یک میلیون زن آمریکایی برای جلوگیری از زایمان زودرس تجویز می‌شود. بر پایه این فرضیات است؛ این موارد در جلوگیری از زایمان زودرس موثرند و دوم این که برای مادر و جنین بی‌خطرند. اما بر اساس بررسی‌ها تحقیقاتی که بیش از دو دهه به طول انجامید این فرضیات را تایید نمی‌کنند.
دکتر مالونی، پروفسور دانشکده‌ پرستاری بولتن، در این بررسی تمام تحقیقات مربوط به استراحت در بستر، زایمان پرخطر، زایمان زودرس و چگونگی ارتباط آنها با تاثیرات جانبی از قبیل زوال استخوان، ترومبوز، افسردگی، استرس و دیگر عوارض را بررسی کرد.
موارد زیر از مسائل مشکل ‌ساز در ارتباط با استراحت در بستر عنوان شده‌اند:
– اختلال در عملکرد عضلات، ضعف و لاغری ماهیچه‌ها و درد عضلات
– زوال استخوانی
– کاهش وزن مادر و جنین
– خستگی و تغییر در چرخه‌ی خواب
– افسردگی و تغییر خلق قبل و بعد از زایمان
– احتقان بینی، سوء هاضمه، کمر درد

استراحت در رختخواب، بهترین گزینه برای بارداری نیست

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

مرکز ناباروری نوین مشهد2 هفته اول بارداریبارداری هفته به هفته 8دوره ی بارداری سگسقط جنین شرعدرمان لک قرص بارداریآزمایش های قبل از بارداریتست بارداری ادراریداروی ناباروری زنانچطور هفته حاملگی را حساب کنیمهفته نهم حاملگی و خونریزیخونریزی در هفته 8 بارداریحاملگی با پیشابمصرف هندوانه در بارداریکاندوم پوست پیازیزن باردار اگر سرما بخوردخوردن کنجد در زمان حاملگیهفته 31 بارداری ماه چندمبارداری هفته به هفته از لورا رایلیباردار شدن زودخاطرات بارداری و زایمانعکس آزمایش حاملگیسونوگرافی هفته 4 بارداریزایمان سزارین اپاراتشیوه صحیح باردار شدناستفاده صحیح کاندومهفته 39 بارداری و زایمان طبیعیزایمان دختر 5سالهسونوگرافی در هفته 6 بارداریژورنال نازاییبارداری هفته به هفته با نی نی سایتعلائم باردار بودنسقط جنین 4 ماههآزمایش دیابت حاملگیهفته چهاردهم بارداری دو قلوحاملگی چگونه اتفاق می افتدحاملگی تنگی نفسکمربند بارداریمرکز ناباروری جهاد دانشگاهی خوزستاندرمان رفلکس بارداری

نی نی سرچ