چسب‌های هورمونی، جایگزین قرص‌های ضدبارداری

۶-۲۱۲٫jpg

یک متخصص زنان و زایمان گفت: امروزه روش‌های عمدتاً غیرخوراکی برای جلوگیری از بارداری در دنیا به بازار آمده و برچسب‌های مورد نظر حاوی مقداری هورمون هستند که با چسباندن روی بازو هورمون جذب بدن می‌شود.

چسب‌های هورمونی جایگزین قرص‌های ضدبارداری

سکینه موید محسنی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس در مورد روش‌های نوین جلوگیری از بارداری اظهار داشت:‌ این روش‌ها عمدتاً به طور غیرخوراکی وارد بدن می‌شوند مانند برچسب‌هایی که وسط آن مقداری هورمون استروژن و پروژسترن قرار گرفته، روی پوست چسبیده می‌شود و به مرور از طریق پوست هورمون جذب بدن می‌شود.

وی ادامه داد: چون هورمون از طریق پوست جذب بدن می‌شود عوارض داروهای جلوگیری از بارداری خوراکی را مانند تهوع و استفراغ به آن شکل ندارد.همچنین تداخل دارویی که مانع جذب هورمون‌ها می‌شود هم کمتر است.

موید محسنی اظهار داشت: در این روش هفته‌ای یک برچسب استفاده می‌شود و پس از مصرف ۳ برچسب فرد استفاده از این وسیله را متوقف کرده و خونریزی می‌کند که در واقع دوره قاعدگی فرد محسوب می‌شود.

عضو هیئت علمی علوم پزشکی تهران به روش استفاده از رینگ(حلقه) که جزو راهکارهای نوین است اشاره کرد و توضیح داد: این حلقه‌ها حاوی هورمون استروژن و پروژسترون هستند و به مدت ۳ هفته داخل واژن قرار می‌گیرد و نیازی به مراجعه به پزشک نیست و توسط خود فرد قابل استفاده است.

وی در مورد کارکرد این روش گفت: هورمون‌ها توسط مخاط واژن جذب می‌شوند و امکان جلوگیری از بارداری را فراهم می‌کنند. البته این دو روش هنوز در کشور موجود نیست.

این متخصص زنان و زایمان به روش‌های نوین که در کشور ما قابل دسترسی هستند اشاره کرد و گفت: یک نوع قرص‌‌های ضد بارداری در بازار موجود است که نوع پروژسترون آنها خاص است و در واقع مثل برخی هورمون‌های مردانه اثر دارند و برخی عوارض مانند افزایش وزن یا عوارض قبل از دوران قاعدگی آنها کمتر است.

این متخصص زنان و زایمان در پاسخ به اینکه استفاده از روش طبیعی برای جلوگیری از بارداری عوارضی برای زوجین به همراه دارد گفت: ‌جلوگیری طبیعی تقریباً از نظر متخصصان روش مناسبی محسوب نمی‌شود چون بالاترین درصد میزان خطا و بارداری را به همراه دارد ولی عوارض خاصی به طور معمول ذکر نشده است.

چسب‌های هورمونی، جایگزین قرص‌های ضدبارداری

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]

  1. ناشناس

    اسم دختر میخوام ک به کارن بیاد

    نوشته شده در ۹۵/۰۳/۰۸

نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

سقط جنین در حقوق ایرانزایمان در ماه هشتمتست نازاییبارداری هفته ایمصرف رازیانه جهت بارداریخوردن ماهی حاملگیکاندوم سازی در ایرانسقط جنین لب شکریزایمان های وحشتناکیوگای حاملگی در اصفهانراههای زایمان طبیعی آسانزایمان سخت طبیعیبارداری صد در صدزایمان 36 هفتهآزمایش قند حاملگیتغییرات ظاهری حاملگیقرص ضد بارداری برای زنان شیردهدرمان کم خونی حاملگی طب سنتیزمان مصرف قرص ضد بارداری اورژانسیسرماخوردگی در بارداریتست بارداری قبل از زمان پریودژورنال ناباروریتست بارداری با وایتکسسقط جنین 1 ماههلباس بارداری ایرانیمصرف گوجه در زمان بارداریحاملگی در کاناداتونیک حاملگی جدیددرمان بواسیر بارداریمصرف چای بارداریآزمایش های قبل از بارداریتست بارداری سگحاملگی فشار خون پایینحامله زنخوردن نمک در بارداریزایمان دختر 8 ساله شیرازعلا م باردار پوچاحتمال بارداری قبل از پریودبارداری تغذیه مناسبکاندوم حساس

نی نی سرچ