ورزش بعد از زایمان، آهسته شروع کنید

۵-۲۲۵٫jpg

محققان به تازگی دریافته‌اند که ورزش کردن پس از زایمان حتی بسیار ضروری‌تر از ورزش‌های دوره بارداری است.

یکی از مهم‌ترین دغدغه خانم‌ها پس از وضع حمل این است که چطور سریع‌تر به وزن طبیعی پیش از بارداری‌شان بازگردند. اولین نکته‌ای که باید بدانید این است که نباید کم‌حوصله باشید. بسته به ویژگی‌های بدن شما رسیدن به وزن طبیعی در بهترین حالت ۶ ماه تا یک سال زمان می‌خواهد.

بعضی خانم‌ها پس از به دنیا آوردن کودک‌شان، برای این‌که سریع‌تر وزن کم کنند رو به ورزش‌های سنگین و طاقت‌فرسا می‌آورند، در حالی که در چند ماه اول پس از زایمان فقط ورزش‌های آهسته و ملایم مثل پیاده‌روی یا نرمش توصیه می‌شود و فشار آوردن به بدن می‌تواند پیامدهای ناگواری داشته باشد.

شورای ورزش در آمریکا، در تحقیقاتی که انجام داده، مناسب‌ترین ورزش‌ها برای دوران پس از بارداری را دسته‌بندی کرده است. این ورزش‌ها با توجه به بدن هر خانم و نوع زایمانی که داشته است، فرق می‌کند ولی به طور کلی باید ورزش را با مشورت پزشک‌تان شروع کنید. باید زمان و شدت ورزش را به تدریج افزایش دهید.

توجه داشته باشید که حین ورزش باید مراقب شکم و سینه‌های خود باشید تا هرگز فشاری به این بخش‌ها نیاید. در ضمن باید حرکت‌هایی انجام دهید که عضلات این بخش را قوی‌تر کند.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 3٫00 از 5)


۹۵/۰۳/۲۲ 318 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟