فواید یوگا در زایمان، باز شدن ماهیچه های لگن

۱-۱۹۷٫jpg

حضور در کلاســهای یوگـا همراه با شرکت در کلاسهـای آموزشی زایمــان ، کمک بســــیار بزرگی به زنان برای آمــاده شــدن در هنگام زایمان میکند .

یوگای خانمهای باردار شامل تمرینات ذهنی ،تنفس و تمرینات بدنی می شود که به آرام شدن ذهـن و قویتـر شدن ماهیچه ها و عضلات بدن منجر میشــود تا نگهداری و حمایت از جنین در حین زایمان و دوران بارداری آسانتر شود. برای کمک به بالا بردن سلامت عمومی بدن هم از لحاظ روحی و هم بدنی ، انجام تمرینات معمول بدنی و داشــتن نظم وانضباط ذهنی ضروری میباشد.

تمرینات یوگا یا آساناها شامل ترکیبی از تکنیکهای تنفسی است که بر روی یک قسمت مشخصی از بدن تمرکز میکند. یوگای خانمهای باردار شامل آساناهایی است که به باز شدن ماهیچه های لگن جهت آماده شدن شما برای زایمان کمک می نماید. این تمرینات به کاهش فشار بر روی رباط ها کمک میکند و باعث آرام شدن دردها در قسمت پایین کمر میشود . همچنین یوگا با ریلکس کل بدن حتی در هنگام انجام تمرینات سخت و انرژی بر، موجب بالا رفتن انعطاف پذیری ،بنیه و قدرت بدنی می شود. یوگا به عنوان مؤثرترین راه آماده شدن مادر برای یک زایمان دردناک شناخته شده است .
یوگای مادران باردار با کمک به حفظ آرامـش و تمــرکز ذهنی و بدنی به کاهـش تنش های مربوط به رســیدن به زمان زایمـان منجر میشــود . برای خانمهـا رفتن برای زایمـان زمانی که اطمینان دارند برای مراحل آن آماده هسـتند آسانتـــر میشود. این یک حقیقت ثابت شده اسـت که زنانی که ماههــا قبل از زایمان کلاسهــای یوگا و آموزشی زمان زایمــان را میگذرانند از تجربه زایمـان لذت میبرند در مقایسـه آنهایی که بدون آمادگی به اطاق زایمان میروند اغلب استرس و درد را تجربه میکنند.

یوگـا نه تنـها برای مادر مفید اسـت اثرات مثبتی هم بر روی جنین دارد چون در هنــگام تمرینـات یوگا جنین اکسـیژن و هورمون اندروفین بیشـــــتری دریافـت میکـــند. یوگـا در زنــان باردار به بالا بـردن گردش و حفظ مایعـــات بدن کمک میکند. آساناها همچنین ناراحتی و دردهای دوران بارداری که در نتیـجه رشـد و افزایش وزن جنین حاصل میشـــود را کاهش میدهد. بهترین چیز درباره یوگای بارداری این است که حرکات دقیقا متناســب با نیاز شما طراحی شده است.شمـا میتوانیـد آساناهایی را که با آنها راحت تر هستید انتخاب کنید و از مربی یوگای خود درخواست کنید که در هنگام تمرین بر روی قسمـــــتهای مشکل دار مشخصی از بدن شما جائیـکه بیشــترین درد و ناراحتی را احساس میکنید تمـــرکز کند. وقتیکه یوگا باعث میشود که شما ارتباط نزدیکی با سلامت وشادی درون خود داشـته باشید درک آنچه برای بدن شما در یک دوران کامل بارداری می افتد را برایتان آسانتر میکند .

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 3٫00 از 5)

۹۵/۰۳/۲۲ 397 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟