نخستین کلینیک جامع سلامت مادر، جنین و نوزاد تاسیس شد

۵-۲۲۷٫jpg

مسئول کلینیک سلامت مادر و جنین و نوزاد مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا از راه اندازی نخستین کلینیک جامع سلامت مادر، جنین و نوزاد در مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری وسقط مکرر ابن سینا وابسته به پژوهشگاه فناوری-های نوین علوم زیستی جهاد دانشگاهی- ابن سینا خبر داد.
به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه فن آوریهای نوین علوم زیستی جهاد دانشگاهی_ابن سینا
دکتر سعید رضا غفاری با اشاره به اینکه سلامت هر انسانی به دوران جنینی ، سلامت مادر ،فرآیند زایمان و دوران نوزادی وابسته است افزود: سلامت خانواده پایه و اساس سلامت جامعه است و برای اینکه این سلامت تامین شود، باید فاکتورهای خطررا شناسایی و کنترل کنیم.
وی اضافه کرد: پیشگیری از معلولیت ها ، ارتقاء سلامت جنین ، مادر و نوزاد از مهمترین اهداف تاسیس این کلینیک فوق تخصصی است.
این متخصص ژنتیک با اشاره به اینکه در سالهای اخیر دستاوردهای مهمی در بحث سلامت مادر و کودک در کشور داشته ایم ، تصریح کرد: تاکنون پرداختن به سلامت مادر و کودک توسط تخصص های منفرد صورت می گرفته است و مرکز جامعی که به مدد تمام تخصص های مرتبط قبل از بارداری تا پایان دوران نوزادی به سلامت مادر، جنین و نوزاد بپردازد، وجود نداشته است.
دکتر غفاری گفت: در این کلینیک زوج ازقبل از بارداری می توانند از مشاوره های متخصصان تغذیه، بیماری های داخلی و عفونی، ژنتیک،زنان، ایمنولوژی، اورولوژی، جنین شناس ، سلامت جنسی و… به صورت جامع استفاده کنند.
عضو تیم تخصصی مرکزفوق تخصصی درمان ناباروری وسقط مکرر ابن سینا، راه اندازی این کلینیک را که در خیابان شریعتی،ابتدای خیابان یخچال واقع شده است ،ایده ای نو در نظام سلامت دانست که می تواند نگاه جامع به انسان را جایگزین نگاه منفرد در شناسایی بیماری ها نماید.
وی تاکید کرد: در کشور ما به صورت بالقوه امکانات و پیشرفت های ارزنده ای در تخصص های مختلف قابل ارائه است ولی باید این توانمندی بالفعل شود و با ارائه خدمات جامع به ارتقاء سلامت کمک کنند. علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره۲۳۵۱۹ داخلی ۵۳۰ تماس حاصل نمایند.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 3٫00 از 5)


۹۵/۰۳/۲۲ 286 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟