تشخیص دیابت حاملگی، هفته ۲۴ تا ۲۸ بهترین زمان است

۱-۱۳۴٫jpg

کارشناس بهداشت عمومی ، گفت : بر اساس تحقیقات انجام شده در کشور ، هفته ۲۴ تا ۲۸ بارداری بهترین زمان تشخیص دیابت حاملگی زنان باردار است .

محبوبه عوض پور افزود: در بسیاری از زنان در ابتدای دوران بارداری، آزمون‌های مربوط به قند خون، طبیعی است، اما در انتهای بارداری به سبب ظرفیت محدود ترشح انسولین، کمبود انسولین و هیپرگلیسمی ایجاد شده و تا زمان وضع حمل طول می‌کشد که این وضعیت تحت عنوان دیابت بارداری است .

این کارشناس بهداشت عمومی ادامه داد: میزان قند خون در زنان پس از زایمان به حالت طبیعی باز می‌گردد، اما بسیاری از آنها در آینده به دیابت مبتلا خواهند شد، به طوری که هرچه دیابت در دوران بارداری شدیدتر باشد، احتمال آن که مادر پس از زایمان دچار دیابت شود، بیشتر است.

عوض پور تصریح کرد: دیابت بارداری نوعی عدم تحمل گلوکز است که نخستین بار در طی بارداری شروع و یا تشخیص داده شود. دیابت حاملگی با شیوع ۴/۵ درصدی یکی از عوارض شایع دوران حاملگی است.

به گفته وی، عدم تشخیص و درمان دیابت حاملگی موجب افزایش عوارض این بیماری در مادر و جنین می‌شود.

کارشناس بهداشت عمومی افزود:از آنجا که به طور فیزیولوژیک، قند ناشتای خانم‌های باردار پایین تر از حد معمولی است، کشف این بیماری اهمیت بسیار زیادی دارد و انجام آزمایش‌های معموملی نظیر FBS تقریبا هیچ ارزشی در دوران حاملگی ندارد، لذا برای تشخیص دیابت بارداری باید از آزمایش دیابت در هفته‌های ۲۴ تا ۲۸ دوران بارداری استفاده شود.

تشخیص دیابت حاملگی، هفته ۲۴ تا ۲۸ بهترین زمان است

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

سقط جنین در هفته اول بارداریزایمان طبیعی بیمارستان صارمزایمان زنان ایرانیخوردن فلفل در زمان باردارینخوردن گوشت در حاملگیبارداری حضرت مریمحلوا بارداریخوردن به حاملگیانواع آزمایش های حاملگیبارداری زیبامصرف شیردر حاملگیآزمایش قند خون در بارداریآزمایشهای غربالگری بارداریزایمان بیمارستان ضیائیانخوردن باقلا در حاملگی ضرر داردمصرف هلودر حاملگیسقط جنین با قرص ldتاثیر قرص ضد حاملگی بر حاملگیراههای بارداری دوقلوتفسیر آزمایش ژنتیک بارداریتست حاملگی به روش طب سنتیروش های سقط جنین 3 ماههحالت تهوع در بارداریبارداری هفته به هفته دو قلوییروشهای زایمان طبیعی بدون دردخونریزی در هفته 6 بارداری6 ماهگی دوران بارداریباردار شدن در ماه رمضانمراکز ناباروری تهرانکاندوم سفت کنندهسقط در هفته 3 بارداریچگونه باردار نشویمسن ناباروری در زنانهفته های پرخطر بارداریزایمان اپیدورال چیستحاملگی تعیین جنسیتقند بارداری چیستمصرف استامینوفن 500در بارداری2 هفته اول حاملگیکاندوم سرد

نی نی سرچ