جنین‌های منجمد، سالم تر از نوزادان حاصل از لقاح مصنوعی

۸-۲۳۴٫jpg

تحقیقات جدید پزشکی نشان می‌دهد کودکان متولد شده از جنین منجمد از سلامت بهتری نسبت به کودکان متولد شده از جنین تازه در پی تلقیح مصنوعی برخوردارند و وزن آنها بیشتر است.

جنین‌های منجمد از نوزادان حاصل از لقاح مصنوعی سالم‌ترند

پژوهشگران مرکز باروری و سلامت جنین لندن دریافتند که مجمد کردن جنین در جریان عملیات تلقیح مصنوعی منجر به تولد کودکان سالمتر می‌شود که از وزن خوبی بعد از دوره طبیعی بارداری برخوردارند.

متخصصان در تلقیح مصنوعی، تخمک را در آزمایشگاه بارور می‌کنند و سپس جنین تازه تولید شده به رحم مادر منتقل می‌شود یا این جنین منجمد شده و در آینده به رحم منتقل می‌شود.

این تحقیقات ۳۸۴ کودک را که از جنین تازه بعد از عملیات تلقیح مصنوعی متولد شدند به همراه ۱۰۸ کودک که از جنین منجمد بعد از عملیات تلقیح مصنوعی به دنیا آمدند، بررسی کرد.

نتایج این تحقیقات نشان داد کودکان متولد شده از جنین‌های منجمد ۲۵۳ گرم بیشتر از کودکان دسته اول (کودکان متولد شده از جنین تازه بعد از عملیات تلقیح مصنوعی) وزن داشتند.

پژوهشگران در این تحقیقات دریافتند درصد کودکان دارای وزن کم (وزن کمتر از ۲ کیلو و ۵۰۰گرم) در بین متولد شدگان از جنین های منجمد کمتر بود.

این تحقیقات نشان داد که کودکان متولد شده از جنین‌های منجمد دوره بارداری طولانی تری نسبت به کودکان متولد شده از جنین های تازه داشتند.

سوزان کاوود مسئول تحقیقات گفت: این تحقیقات ما نشان داد که کودکان متولد شده از طریق جنین منجمد دوره بارداری طولانی تری را می‌گذرانند و وزن آنها به طور محسوسی به هنگام تولد نسبت به کودکان متولد شده از جنین تازه سنگین‌تر است.

وی افزود: این امر مهم است زیرا تولد زودرس یا وزن کم به هنگام تولد عامل خطرناکی در آینده در زندگی است و با میانگین بالای مشکلات رفتاری و آموزشی در ارتباط است.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 3٫33 از 5)


۹۵/۰۱/۱۴ 427 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟