ترک سیگار قبل از بارداری، جان نوزادتان را نجات می‌هد!

۲-۱۸۴٫jpg

نتایج تحقیقات روی بیش از ۳ میلیون تولد نشان می‌دهد زنانی که قبل از بارداری سیگار کشیدن را ترک کنند، ممکن است با این کار جان نوزاد خود را نجات بدهند.

با ترک سیگار قبل از بارداری، جان نوزادتان را نجات دهید

به گزارش خبرگزاری زنان ایران ، محققان مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری متوجه شدند که سیگار کشیدن در دوران بارداری باعث بروز ۵ تا ۸ درصد از تولدهای پیش از موعد و ۱۳ تا ۱۹ درصد کاهش وزن نوزادان در هنگام تولد می‌شود.

محققان هم‌چنین متوجه شدند بین ۵ تا ۷ درصد از مرگ و میرها در بین نوزادان زودرس و ۲۳ تا ۳۴ درصد از مرگ‌هایی که به دلیل SIDS به وجود آمده اند در صورت ترک عادت سیگار کشیدن مادران قابل پیش‌گیری است.

برای بررسی این موضوع محققان سازمان کنترل و پیشگیری از بیماری ۳,۳ میلیون تولد را در سراسر کشو آمریکا در حین سال ۲۰۰۲ بررسی کردند. نزدیک به ۱۱.۵ درصد از این مادران که رقمی بالغ بر ۳۸۶ هزار نفر را شامل می‌شود در دوران بارداری سیگار می‌کشیدند.

محققان تخمین زدند اگر تمام این مادران در طول دوره بارداری سیگار کشیدن را ترک می‌کردند هزینه‌های درمانی کشور آمریکا در یک سال بیش از ۲۳۲ میلیون دلار کاهش پیدا کرده و سلامت عمومی کودکان و مادران به طور قابل توجهی ارتقا پیدا می‌کرد.

محقق پاتریسیا دایتز در این باره گفت: ما می‌دانیم که نیمی از زنان زمانی که متوجه بارداری خودشان می‌شوند سیگار کشیدن را ترک می‌کنند. اما متاسفانه بسیاری دیگر این عادت خود را ادامه می‌دهند .

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 3٫67 از 5)


۹۵/۰۳/۲۳ 356 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟