واکسن آنفلوآنزا، به نام مادران و به کام نوزادان

۴-۲۰۳٫jpg

تزریق واکسن آنفلوآنزا به مادران باردار ظاهرا خطر کوچک شدن نوزاد را در دوره رشد جنینی، کاهش می‌دهد.

نوزادانی که در دوره رشد جنینی کوچک‌تر می‌مانند بیشتر با خطر بروز مشکلات بهداشتی در طول سالهای عمر خود مواجه می‌شوند.

این مطالعه با حضور ۳۴۰ زن باردار در بنگلادش انجام گرفته که تمام آنها در سه ماهه سوم بارداری‌شان بودند. این زنان به دو گروه ۱۷۰ نفری تقسیم شدند که به یک گروه از آنها واکسن آنفلوآنزا تزریق شد اما به گروه دوم واکسنی دیگر تزریق شد که تاثیر واکسن آنفلوانزا را نداشت.

وقتی فصل شیوع ویروس آنفلوآنزای فصلی آغاز شد در گروهی از مادرانی که واکسن زده بودند پس از زایمان، احتمال کوچک شدن نوزادانشان در دوره رشد جنینی ۲۶ درصد بود در حالی که در مادرانی که واکسن مناسب دریافت نکرده بودند، ۴۵ درصد افزایش یافت.

جزئیات این بررسی در مجله انجمن پزشکی کانادا ارائه شده است.

دکتر مارک اشتین هوف از متخصصان مرکز پزشکی بیمارستان اطفال سینسیناتی در این باره گفت: یافته‌های ما نشان می‌دهد که پیشگیری از عفونت با تزریق واکسن آنفلوآنزای فصلی در زنان باردار می‌تواند تاثیر سودمندی در رشد جنین داشته باشد.

واکسن آنفلوآنزا، به نام مادران و به کام نوزادان

به اشتراک بگذارید:  

۹۵/۰۳/۲۳ 137 بازدید مقالات بارداریلباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

بیماری های نازایی در مرداننازایی و تخمدان پلی کیستیکروش سقط جنین زیر 3 ماهتقویت ابرو با قرص ضد بارداریدرمان ریزش مو بارداریروشهای سقط جنین 1 ماههسویا نازاییدرمان سردرد در حاملگیآزمایش حاملگی و ناشتابهترین درمان تهوع حاملگیحاملگی کنجدبارداری تنگی نفستست حاملگی با سیرهفته بارداری به ماهباردار شدن سریعبارداری در دوران شیردهیقرص ضد حاملگی 2تاییحاملگی پسر دار شدنکاندوم زنانهقرص ضد بارداری برای پرپشت شدن ابروزایمان سزارین با لیزردوقلو باردار شدنبارداری گر گرفتگیهفته ی 30 بارداریروش زایمان طبیعی بدون درددرمان مشکلات بارداریمراکز ناباروری تهرانتست بارداری اینترنتیقیمت آزمایش ژنتیک حاملگیسونوگرافی بارداری هفته به هفتهبارداری قبل از تخمک گذاریدرمان کم خونی قبل حاملگیغربالگری حاملگینحوه باردار کردن زنهفته بارداری 23قرص ضدبارداری برای کیستقرص های ضد حاملگی در ایرانقرص های ضد بارداری ldمصرف ب 6 در بارداریحاملگی استرس

نی نی سرچ