کلاس‌های آموزشی «زایمان در آب» مکان هایی برای آموزش

۱-۱۱۰٫jpg

مادرانی که انتظار نوزادشان را می‌کشند با نگرانی‌های مختلفی دست و پنجه نرم می‌کنند. از نگرانی درباره رشد جنین بگیرید تا نحوه زایمان که نگران‌کننده‌ترین اتفاق در دوران زندگی هر مادری است. برای کم کردن این نگرانی‌ها و گذراندن یک دوران بارداری آرام و بی‌دغدغه، مراکز مختلفی در تهران وجود دارد که با مراجعه به آن‌ها می‌توانید دوران بارداری راحت‌تری را تجربه کنید.

کلاس‌های آموزشی «زایمان در آب»، کجا برگزار می شود؟

کلاس آمادگی و ورزش برای مادران باردار

بارداری یک اتفاق طبیعی و عادی است. ولی تغییرات عمیقی در هر یک از ارگان‌های بدن زن ایجاد می‌کند که برای تطبیق با این شرایط ویژه، زن توانایی‌های لازم را دارد. در کلاس‌های آمادگی دوران بارداری، خانم‌های باردار با این تغییرات آشنا می‌شوند و توانایی‌های لازم به آنان آموزش داده می‌شود تا با بهترین روش، بدنشان با وضعیت جدید انطباق پیدا کرده واین تغییرات برایشان خوشایند باشد.

اولین پرسشی که هر خانم باردار می‌خواهد جوابش را بداند این است که چه کار‌ها و حرکاتی را می‌تواند انجام دهد و چه کارهایی را نمی‌تواند و نباید انجام دهدو و این‌که بعد از زایمان چه کند که به حالت قبل از بارداری برگردد. در مرکز خدمات مامایی رویان به این سوالات پاسخ داده می‌شود.

این آموزش‌ها در غرب سابقه‌ای ۵۰ ساله دارد و امروزه بسیار سیستماتیک و برنامه‌ریزی شده است. در کشور ما وزارت بهداشت این مسئولیت مهم را به مراکز خدمات مامایی سپرده است. مرکز خدمات مامایی رویان با بهره‌گیری از آخرین متدهای موجود در دنیا و مصوب وزارت بهداشت ایران با ظرافت تمام مشغول آموزش این مطالب به زنان باردار است.

کافی است شما مادران باردار به این مرکز مراجعه و ساعات فراغت خود را با ساعات و روزهای آموزش این کلاس‌ها هماهنگ کرده و به راحتی از این خدمات ارزشمند بهره‌مند شوید. این کلاس‌ها در۱۲ جلسه برگزار می‌شود.

در هرجلسه که حدود ۲ساعت طول می‌کشد، به مدت ۵۰ دقیقه آموزش تئوری و۵۰ دقیقه ورزش و تن آرامی و۲۰دقیقه پایانی هم به گپ و گفت مادران باردار با هم اختصاص دارد. در این دوره‌های آموزشی مادران با اصول تغذیه در دوران بارداری، استراحت، نگهداری از نوزاد، ورزش‌های دوران بارداری، آشپزی برای نوزاد، برقراری ارتباط با نوزاد قبل از تولد و اصول شیردهی آشنایی پیدا می‌کنند.

علاوه بر این جلسه‌ای اختصاصی برای پدران هم برگزار می‌شود که در آن به نقش پدر در دوران بارداری و پس از آن تشریح می‌شود.

آدرس: انتهای آیت الله کاشانی، بلوار شهران، جنب فرهنگسرای معرفت،‌پلاک ۵۵،‌طبقه ۴ (با آسانسور)، واحد۱۳

تلفن: ۴۴۹۵۸۱۳۳

یوگا در خدمدت مادران باردار

یوگای بارداری و دوره‌های آموزشی برای مادران باردار در جهان متداول بوده و ضمانت سلامت مادر و جنین را برعهده دارد. مادران آموزش دیده آمادگی کامل برای هر نوع زایمان را پیدا کرده و قبل از آن با اطلاعات ضروری دوران بارداری مثل تغذیه، تشخیص خطرات، باید‌ها و نباید‌ها و آمادگی‌های جسمی تنفسی آشنا می‌شوند.

حالا دیگر همه متخصصان زنان و زایمان بر این باورند که آرامش روحی و روانی مادر در طول دوران زایمان و همچنین در زمان زایمان علاوه بر کاهش درد و استرس‌های متداول حضور در بیمارستان، به یک زایمان ایده‌آل کمک می‌کند.

همه مادران باردار می‌توانند با کمک آموزش‌ها و سی‌دی‌های راهنمای یوگا با توانمندی‌های خودشان در کنترل و مهار درد و راه‌های انتقال آرامش آشنا شده و با دریافت اطلاعات علمی-پزشکی در ‌‌نهایت آرامش از لذت بارداری و زایمان خود بهره‌مند شوند و بزرگ‌ترین هدیه را به فرزند خود بدهند.

کلاس‌های آموزش یوگا در دوران بارداری توسط مادران آموزش دیده و به صورت دوره‌ای و اختصاصی برگزار می‌شود. اگر دوست دارید در این کلاس‌های آموزشی شرکت کنید. با این شماره تلفن تماس بگیرید تا از زمان و مکان برگزاری کلاس‌ها با خبر شوید.

تلفن تماس برای کلاس‌ها و مشاوره خانم موفقیان: ٢٢٧٠۶١٩٧

ماساژ در دوران بارداری

ماساژ از قدیمی‌ترین روش‌های طبیعی به منظور بهبود سلامت است. در ضمن از غریزه انسان سرچشمه می‌گیرد که قسمت صدمه دیده را ماساژ دهد. بنابراین پاسخ طبیعی بدن نسبت به درد است. ماساژ می‌تواند ایجاد تسکین و آرامش کرده و جریان خون را تحریک کند و باعث افزایش دفاع بدن شود و همچنین سموم بدن را سریع‌‌تر دفع کند. به طور کلی ماساژ احساس خوب بودن را تحریک می‌کند. ماساژ هنر توسعه حس لمس است.

ماساژ انواع مختلف دارد که نوع افلورج آن که ماساژ ملایم و نوازش مانند است در دوران بارداری به خصوص زمان زایمان استفاده می‌شود. ماساژ بهتر است توسط همراه انجام شود تا حتی‌الامکان مادر از هدر دادن انرژی توسط ماهیچه‌‌هایش به خصوص در زمان زایمان خودداری کنید.

ماساژ در قسمت‌های مختلف بدن به خصوص سر، شانه‌ها که در معرض بیشتر تنش‌ها و انقباضات عضلانی هستند، کمر و شکم در زمان بارداری و به خصوص در زمان زایمان و همچنین ماساژ پرینه برای بهبود خون‌رسانی و در نتیجه کاهش عوارض ناشی از زایمان طبیعی صورت می‌گیرد.

در این مرکز ماساژ دوران بارداری برای کاهش دردهای عضلانی مفصلی انجام می‌شود. اگر شما هم علاقه‌مند شده‌اید که از این روش و مزایای آن استفاده کنید کافی است به این آدرس مراجعه کنید:

تهران، چهارراه پاسداران، دولت،‌ خیابان حسینیه، ساختمان ۳۷۴ (ساختمان پزشکان نرگس)، واحد ۲۸مرکز مشاوره و خدمات مامایی مادران سلامت مراجعه کنید یا با شماره تلفن: ۲۲۵۷۸۹۸۵- ۲۲۵۷۷۶۷۵ تماس بگیرید.

مامان کوچولو‌ها و بابا کوچولو‌ها آموزش می‌بینند

انجمن ترویج تغذیه با شیر مادر با همکاری اداره سلامت کودکان و شیر مادر وزارت بهداشت و یونیسف یک دوره آموزشی ۳ روزه را برای مادران باردار و همسران‌شان برگزار می‌کند.

این دوره آموزشی برای اولین بار در فرهنگسرای شفق و با موضوعات تغذیه و مراقبت‌های دوران بارداری و شیردهی، آشنایی با روش‌های مختلف زایمان، اهمیت تماس زود هنگام مادر و نوزاد، نقش شیر مادر در سلامت و رشد کودک، نحوه شیر دادن، عوارض تغذیه مصنوعی و پیشگیری از مشکلات احتمالی شیردهی برگزار شد و در صورت استقبال مادران قابل تمدید است.

اساتید متخصص و فوق تخصص کودکان، متخصصان زنان و زایمان و متخصصان تغذیه، سخنرانان حاضر در این دوره آموزشی هستند. دوره آموزشی برای مادران باردار و همسرانشان هم در‌‌ همان محل برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط ثبت نام و استفاده ازبرنامه‌های ویژه این دوره با شماره تلفن‌های۷۰-۸۸۸۹۱۱۶۹ تماس بگیرند.

شبیه سازی مرحله به مرحله رشد

رشد جنین و بزرگ شدن لحظه به لحظه او تا زمان تولد از آن معماهای پیچیده‌ای است که همه مادر‌ها و پدر‌ها دوست دارند در جریانش قرار بگیرند. به غیر از انجام آزمایش‌های مختلف سونوگرافی که رشد جنین را نشان می‌دهد و ممکن است انجام آن برای مادر و کودک مضر باشد، یک راه بهتر و کم دردسر‌تر هم برای این‌که از چند و چون رشد جنین مطلع شوید، وجود دارد.

سایت درمانگران حکیم با شبیه سازی مراحل رشد جنین در رحم مادر به همه کنجکاوی‌های مادران و پدران جوان جواب می‌دهد. والدین جوان می‌توانند هر هفته بارداری را در صفحه‌ای جداگانه مرور کنند و مشاهده کنند چگونه جنین در هر هفته درون رحم رشد و نمو می‌کند و مادر در آن هفته چه نیاز‌ها و علائمی دارد و چه کار باید انجام دهد.

حتی اگر باردار نباشید، مطالعه این مجموعه سرشار از زندگی و هیجان برای‌تان خواهد بود! حتما بخوانید و خواندن آن را به دوستان خود توصیه کنید.

اگر علاقه‌مند هستید از این مجموعه بازدید کنید فقط کافی است سری به سایت اینترنتی درمانگران حکیم به نشانی /www. darmanhk. ir بزنید.

زایمان در آب

برای همه مادران باردار انجام یک زایمان بدون درد و با کمترین عوارض خیلی مهم است. کمردرد‌های وحشتناک بعد از زایمان طبیعی و عوارضی که با بیهوشی در زمان سزارین برای مادر و کودک رخ می‌دهد همه و همه دست به دست هم داده‌اند تا راه‌های کم شدن درد زایمان جزو پرطرفدار‌ترین مباحث علمی برای مادران باردار باشد.

بیمارستان نجمیه که در شرف تبدیل شدن به یک بیمارستان و زایشگاه اختصاصی برای مادران باردار است، هر هفته کلاس‌های ویژه آمادگی برای زایمان در آب را برای مادران باردار برگزار می‌کند.

دو جلسه اول این کلاس‌های آموزشی رایگان برگزار می‌شود و طی آن مادر باردار به همراه همسرش درباره فواید زایمان در آب توصیه‌های پزشکان متخصص را می‌شنوند.

بعد هم اگر مامان کوچولو و بابا کوچولو راضی بودند که زایمان فرزند دلبندشان در آب انجام شود باید یک مامایار که وظیفه آمادگی مادر و نوزاد را برعهده دارد انتخاب کنند و از هفته سوم بارداری زیر نظر باشند. برای آگاهی از کلاس‌های آموزشی و توجیهی بارداری در آب بیمارستان نجمیه کافی است با این بیمارستان تماس بگیرید.

آدرس: خیابان حافظ، بعد از تقاطع جمهوری

تلفن: ۶۶۷۰۷۰۷۱ الی ۵

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 3٫33 از 5)

۹۵/۰۳/۲۲ 478 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟