سزارین چه خطراتی دارد؟

۸-۲۲۶٫jpg

یکی از مسائلی که ذهن بسیاری از خانم‌ها را در دوره بارداری درگیر می‌کند، این است که برای به دنیا آوردن کودک‌شان باید زایمان طبیعی را انتخاب کنند یا رو به عمل سزارین بیاورند. البته در صورت وجود برخی بیماری‌ها و مشکلات سزارین ضرورت پیدا می‌کند ولی بسیاری از خانم‌ها سزارین را انتخاب می‌کنند چرا که فکر می‌کنند درد و ناراحتی کمتری دارد ولی عوارض بعد از زایمان سزارین را اگر در نظر بگیرند شاید نظرشان عوض شود. به هر حال، سزارین یک عمل جراحی بزرگ است که احتمال خونریزی و عفونت بعد از عمل را افزایش می‌دهد، علاوه بر این عوارض ناشی از بیهوشی نیز بیمار را تهدید می‌کند.
دکتر طراوت فاخری در این باره می‌گوید: «آگاهی نسل جوان درباره سزارین کم است و اطلاع‌رسانی کامل صورت نگرفته است و از روی ناآگاهی است که گاهی خانم‌ها سزارین را انتخاب می‌کنند.» او می‌گوید بسته نشدن لوله‌های رحم یکی دیگر از خطرات سزارین است که اطلاع کافی درباره آن وجود ندارد: «در برخی موارد بعد از سزارین، رحم به درستی جمع نمی‌شود و گا‌هی در بارداری‌های بعدی باید رحم را خارج کرد.» این در حالی است که زایمان طبیعی خطرات و عوارض به مراتب کمتری دارد. دکتر فاخری می‌گوید: «تعداد نوزادانی که به شیوه زایمان طبیعی متولد شده و باید در دستگاه نگهداری شوند به مراتب کمتر از نوزادانی است که با عمل سزارین به دنیا آمده‌اند.»

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 4٫00 از 5)


۹۵/۰۱/۱۶ 628 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟