ورزش بعد از زایمان، آهسته شروع کنید

۶-۲۲۵٫jpg

محققان به تازگی دریافته‌اند که ورزش کردن پس از زایمان حتی بسیار ضروری‌تر از ورزش‌های دوره بارداری است.

یکی از مهم‌ترین دغدغه خانم‌ها پس از وضع حمل این است که چطور سریع‌تر به وزن طبیعی پیش از بارداری‌شان بازگردند. اولین نکته‌ای که باید بدانید این است که نباید کم‌حوصله باشید. بسته به ویژگی‌های بدن شما رسیدن به وزن طبیعی در بهترین حالت ۶ ماه تا یک سال زمان می‌خواهد.

بعضی خانم‌ها پس از به دنیا آوردن کودک‌شان، برای این‌که سریع‌تر وزن کم کنند رو به ورزش‌های سنگین و طاقت‌فرسا می‌آورند، در حالی که در چند ماه اول پس از زایمان فقط ورزش‌های آهسته و ملایم مثل پیاده‌روی یا نرمش توصیه می‌شود و فشار آوردن به بدن می‌تواند پیامدهای ناگواری داشته باشد.

شورای ورزش در آمریکا، در تحقیقاتی که انجام داده، مناسب‌ترین ورزش‌ها برای دوران پس از بارداری را دسته‌بندی کرده است. این ورزش‌ها با توجه به بدن هر خانم و نوع زایمانی که داشته است، فرق می‌کند ولی به طور کلی باید ورزش را با مشورت پزشک‌تان شروع کنید. باید زمان و شدت ورزش را به تدریج افزایش دهید.

توجه داشته باشید که حین ورزش باید مراقب شکم و سینه‌های خود باشید تا هرگز فشاری به این بخش‌ها نیاید. در ضمن باید حرکت‌هایی انجام دهید که عضلات این بخش را قوی‌تر کند.

ورزش بعد از زایمان، آهسته شروع کنید

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

سقط جنین تا چند ماهگی گناه نداردسقط جنین در 2 ماهگیآزمایش حاملگی نیاز به ناشتایی دارد؟هفته 37 بارداری نی نی سایتحاملگی بدون دخول ممکن است؟هفته 10 بارداری پارسه گردنحوه باردار شدن با تصویرجنین در هفته 5 بارداری4 ماهگی در بارداریقرص ضد بارداری زمانخونریزی در هفته 6 بارداریهفته 28 بارداریبارداری پس از کورتاژلباس بارداری 93درمان مشکلات بارداریزایمان شکم دوم3 ماهه سوم حاملگیمصرف دارو در زمان بارداریزایمان حیوانات یوتیوبمصرف آسپرین در بارداریحکم سقط جنین 4 ماههآزمایش قند حاملگی چند ساعت ناشتاطول هفته حاملگیچای زعفران و سقط جنینازمایش ژنتیک بارداریتاثیر قرص ضد بارداری بر تخمک گذاریحاملگی قبل از تخمک گذاریقرص ضد بارداری حاوی پروژسترونقرص ضد حاملگی برای مادران شیردهتست بارداری بعد از iuiاتاق زایمانراههای باردار شدنبارداری کهیرآیا قرص ضد بارداری باعث نازایی میشودخوردن هویج حاملگیقرص ضد بارداری بعد از حاملگیهفته سی وهفتم بارداریخوردن گوجه در حاملگی ضرر داردزایمان ودردسقط جنین شرعی

نی نی سرچ