ورزش در بارداری، بهترین تمرین ها را بشناسید

۹-۲۲۸٫jpg

وزارت بهداشت، درمان و خدمات انسانی امریکا توصیه میکند هر هفته حداقل ۱۵۰ دقیقه (۲ ساعت و ۳۰ دقیقه) فعالیت هوازی با شدت انجام دهید.

نکاتی در رابطه با ورزش در بارداری

اگر شما قبل از باردار شدن بسیار فعال بوده اید، ممکن است قادر به نگه داری تمرینات خود ، تا زمانی که دکتر شما می گوید باشید. پیش از شروع و یا ادامه هر رژیم ورزشی با دکتر خود صحبت کنید.

ورزش در دوران بارداری نشان داده است که میتواند بسیار سودمند باشد. ورزش منظم می تواند به :

جلوگیری از افزایش بیش از حد وزن

کاهش مشکلات مربوط به بارداری ، مانند کمر درد ، تورم ، و یبوست

بهبود خواب

افزایش انرژی

آمادگی برای کار

کمک کند:

همچنین شما میتوانید با کمک یوگا و حتی با استفاده از فیلمهای مربوط تاثیر زیادی بر روی قدرت، انعطاف پذیری و استراحت خود بگذارید.

حتی میتوانید ایروبیک را به صورت محدودی ادامه دهید از انجام حرکاتی که آسیب های شکمی به همراه دارد بپرهیزید.

ورزشهای ممنوع عبارتند از اسکی و اسب سواری

این بسیار مهم است که از تغییرات بدن خود آگاه باشید.بدن شما هورمون شناخته شده ای به نام relaxin تولید کرده تا کمکی به اماده سازی ناحیه تناسلی و دهانه رحم برای تولد نوزاد باشد.

بنابر این مواظب فعالیتهای بیش از حد خود باشید چرا که با انجام اینگونه حرکات ممکن است خود را در معرض خطر سقط جنین قرار دهید. مقدار زیادی مایعات بنوشید و هر زمان که دچار تنگی نفس شدید یا احساس ناخوشایندی به شما دست داد به سرعت ان را متوقف کنید. به هر حال در دوران بارداری باید از دستورالعمل های خاصی پیروی کنید.

ورزش در بارداری، بهترین تمرین ها را بشناسید

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

داروی گیاهی نازایی زنانآزمایش سلامت حاملگیهفته صفر بارداری2 هفته اول بارداریذکرهنگام زایماندرمان ترک شکم حاملگیبارداری هفته سی و چهارمشرایط بارداریبارداری هفته به هفته فیروزبارداری هفته به هفته کودک آکا هفته بیست و دومقرص ضد بارداری و لک صورتخونریزی در هفته 3 بارداریراههای فهمیدن ناباروریبرنامه پایان ناباروری شبکه چهارروش صحیح باردار شدندرمان کم خونی حاملگی طب سنتیبارداری هفته به هفته 30راه درمان بارداری خارج از رحمزایمان ایمنتغذیه هفته 5 بارداریدرمان ویار حاملگیدرمان سردرد هنگام بارداریآزمایش دیابت بارداری چگونه استراههای بارداریبارداری دوقلوبارداری قبل از پریودقرص ضد بارداری زماننازایی میلاد مشهدبارداری هفته به هفته زیست شناسیبارداری حجامتراه های سقط جنین 5 ماههمرخصی زایمان 9 ماه تصویب شدآزمایش حاملگی ناشتاقند حاملگی نرمالبارداری گوجهزایمان و حاملگیمصرف دارو هنگام بارداریتست بارداری بعد از iuiخوردن تخمه در حاملگی ضرر داردسایت ناباروری رشت

نی نی سرچ