بارداری بعد از سقط جنین، صبر کنیم یا نه؟

۵-۱۳۰٫jpg

محققان اسکاتلندی خاطرنشان کردند: زنانی که ظرف شش ماه پس از یک بار تجربه سقط جنین باردار می‌شوند، بهترین فرصت را برای بهره‌مندی از یک بارداری سالم با کمترین احتمال بروز مشکلات بارداری دارند.

زمانی که زوج‌ها پس از یک بار سقط جنین باید صبر کنند تا بتوانند دوباره برای بچه‌دار شدن تلاش کنند، موضوعی بحث برانگیزی بین متخصصان پزشکی است.

برخی پزشکان معتقدند که هیچ دلیلی وجود ندارد که به این زنان توصیه کنیم برای مدتی فکر باردار شدن را از سر بیرون کنند، اما بر اساس این تحقیق سازمان جهانی بهداشت توصیه می‌کند که حداقل شش ماه تا بارداری بعدی پس از سقط جنین باید فاصله بیافتد.

اما در این تحقیق جدید، پژوهشگران اسکاتلندی می‌گویند یافته‌های آنها نشان می‌دهد که دستورالعمل‌های سازمان جهانی بهداشت باید مورد بازبینی قرار بگیرند.

به گزارش هلت دی نیوز،‌ این محققان تاکید کردند که پژوهش جدید به پرسنل مراقبت‌های بهداشتی کمک خواهد کرد که با زنان در مورد زمان بارداری‌های بعدی مشورت کنند.

این پژوهش روی ۳۰ هزار و ۹۷۷ زن که در اولین بارداری با سقط جنین مواجه شدند، انجام گرفته و نتایج آن در مجله طب انگلیس منتشر شده است.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 3٫00 از 5)


۹۵/۰۱/۱۶ 601 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]

  1. شقایق

    اسم شقایق دوس دارم میخوام ببینم چه اسمی بهش میاد!؟

    نوشته شده در ۹۵/۰۳/۱۹

نظر شما چیست؟