آزمایشات مهم قبل بارداری، تیروئید از قلم نیفتد

۸-۱۲۸٫jpg

رئیس کلینیک تخصصی غدد در آمریکا گفت: توصیه می‌شود زنان قبل از بارداری آزمایش تیروئید بدهند و از ابتلا و میزان بیماری غده تیروئید مطلع شوند زیرا وجود این بیماری باعث آسیب به نوزاد می‌شود.

این آزمایش را حتما قبل از بارداری انجام دهید

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، نخستین کارگاه سونوگرافی تیروئید امروز با حضور جمعی از متخصصان داخلی و خارجی این رشته در بیمارستان شریعتی برگزار شد.

در این کارگاه آموزشی، حسین قریب، رئیس کلینیک تخصصی غدد آمریکا، بیماری تیروئید را یکی از بیماری‌های شایع در دنیا دانست و اظهار داشت: این بیماری بیشتر در زنان دیده می‌شود ضمن اینکه تاکنون علت مشخصی مبنی بر اینکه این بیماری ژنتیکی یا وراثتی است، کشف نشده است.

وی افزود: در گذشته گواتر در ایران بیشتر به دلیل کمبود یُد بود اما اضافه کردن این ماده به نمک‌های خوراکی تا حدود زیادی در پیشگیری از ابتلا به این بیماری مؤثر واقع شد البته این مشکل به طور کامل برطرف نشده است.

قریب ادامه داد: متأسفانه میزان آگاهی افراد خصوصاً جوانان از بیماری گواتر کم است به همین دلیل باید از نظر اجتماعی به آنها اطلاع‌رسانی کرد که رسانه‌‌ها در این راستا نقش تأثیرگذاری دارند.

رئیس کلینیک تخصصی غدد آمریکا خاطرنشان کرد: توصیه می‌شود افراد خصوصاً جوانان جلوی آینه بایستند و پس از آب خوردن به گلوی خود نگاه کنند و اگر برجستگی دیدند به پزشک متخصص غدد مراجعه کنند.

قریب افزود: بعضی از مواد غذایی یُد ندارد و اگر خودسرانه این ماده به مواد غذایی اضافه شود، عوارضی را به وجود می‌آورد؛ زمانی که ببینیم رشد کودک متوقف شده، نخستین موضوعی که باید به آن شک کنیم، کم‌کاری تیروئید است.

وی ادامه داد: توصیه می‌شود زنان قبل از بارداری آزمایش تیروئید را انجام دهند و از ابتلا یا میزان این بیماری مطلع شوند؛ این امر به این دلیل است که تیروئید در سه ماه نخست بارداری بر روی کودک تأثیر سوء می‌گذارد.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 3٫00 از 5)


۹۵/۰۱/۱۶ 582 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟