کمبود ویتامین پیش از زایمان و ابتلا به اوتیسم در کودک

۳-۱۵۱٫jpg

پژوهشگران آمریکایی تاکید دارند که کمبود ویتامین پیش از زایمان در ابتلای نوزاد به اختلال روانی اوتیسم یا در خودماندگی نقش دارد.

ربکا اشمیث، دانشیار دانشگاه کالیفرنیا با جمع‌آوری اطلاعات مربوط به ۷۰۰ خانوار آمریکایی دارای فرزندان ۲ تا ۵ ساله مبتلا به اوتیسم به شواهدی مبنی بر وجود چنین ارتباطی دست یافت.

بر اساس نتایج این تحقیق که قرار است در مجله Epidemiology منتشر شود، مادران کودکانی که مبتلا به اوتیسم هستند، در سه ماهه قبل از حاملگی و در یک ماه اول دوران بارداری خود تمایل کمتری به مصرف ویتامین، مولتی ویتامین و مکمل‌ها از خود نشان می‌دهند.

خطر ابتلای نوزادان مادران کم توجه به مصرف ویتامین به اختلال درخود ماندگی، تا ۷ برابر افزایش می‌یابد.

کمبود ویتامین پیش از زایمان و ابتلا به اوتیسم در کودک

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

مصرف کندر در زمان حاملگیزایمان راحتآزمایش غربالگری در بارداریهفته 11 بارداری پارسه گردتغذیه در هفته 9 بارداریزایمان ماهی مولیسقط جنین 2 ماههزایمان و بارداریبرای باردارشدن چ بایدکردچ کنیم باردارشویممصرف فلوکونازول قبل از بارداری2 هفتگی حاملگیآزمایش مسمومیت حاملگیراههای درمان هماتوم حاملگیجواب آزمایش بارداری 200حاملگی و آزمایش خون منفیروشهای باردار شدن سریعحاملگی افسردگیقرص ضد بارداری بعد از زایمانفولیک اسید 1 حاملگیحاملگی در دوران شیردهیسقط جنین با زعفران دم کردهزایمان خارجیدرمان سردرد در دوران بارداریبارداری 2قلوییبارداری هفته به هفته اولجواب آزمایش بارداریدرمان سردرد در حاملگیسقط جنین با پونهبارداری هفته به هفته هفته بیست وهشتمزایمان بدون دردبارداری و آزمایش خون منفیبارداری هفته به هفته فیروزتست حاملگی مشکوکحاملگی فلوکستینمشاوره ژنتیک بارداریبارداری خوبدرمان ویار شدید حاملگیکاندوم زنانبارداری هفته ی 29

نی نی سرچ