دارو درمانی در بارداری، سلامت کودک را تهدید می‌کند

۱۱-۲۱۲٫jpg

مطالعه جدید نشان می دهد؛ زنانی که با کمک پزشکان تصمیم به بارداری می گیرند باید دستورات درمانی را تا مدت‌ها به کار ببرند که این امر می‌تواند برای کودکان مضر باشد.

در این مطالعه آنها دریافتند؛ بسیاری از زنان از درمان‌های مختلف تا پایان بارداری استفاده می کنند که این امر موجب نقص در نوزادان می شود.

مصرف بعضی از دارو‌ها با خطرهای شناخته شده مانند داروهای کنترل صرع ، در دوران بارداری ضروری است که می توانند برای نوزادان خطرآفرین باشند.

در این رابطه محققان اعلام کردند: مصرف بسیاری از درمان‌ها مانند درمان تب‌های شدید، اضطراب، داروهای روان درمانی و آنتی بیوتیک‌ها و بسیاری از داروها که برای بیماری‌های قلبی تجویز می‌شوند، باید در دوران بارداری قطع شود.

براساس این گزارش محققان عده ای از زنان باردار را در یک دوره ۵ ساله در خصوص مصرف داروها در زمان بارداری مورد بررسی قرار دارند و نتایج نشان داد که ۵۶ درصد از ۱۰۹ هزار زن باردار، حداقل یکی از درمان ها را در دوران بارداری انجام می‌دادند که این امر خطر بروز نقص در نوزاد را افزایش می‌داد.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 5٫00 از 5)

۹۵/۰۱/۱۵ 383 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟