عفونت‌های ادراری، شایعترین عفونت‌های باکتری‌هایی در بارداری

۴-۲۳۵٫jpg

عفونت های ادراری شایعترین عفونت‌های باکتریهایی در دوره بارداری است که غالبا در طی حاملگی و پس از زایمان رخ می دهند و تقریباً تمام موارد آن قابل پیشگیری است.

منطقه علوم پزشکی تهران، هدف کلی در این پایان نامه بررسی عوامل فردی موثر در ایجاد عفونت ادراری در زنان باردار بود که توسط زهرا عین بخش کارشناس ارشد دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی انجام شده است.
این پایان نامه نشان داد بین سن، تعداد، حاملگی، سن حاملگی با عفونت ادراری در ارتباط وجود ندارد؛ اما تعداد دفعات هفتگی مقاربت، عادت در تأخیر تخلیه ادرار و رفتارهای بهداشتی با عفونت ادراری رابطه وجود دارد.

همچنین بر اساس این پایان نامه مشخص شد۲ تا ۱۰ درصد تمام زنان حامله دچار باکتری اوری بدون علامت ولی خطرناک هستند از آنجا که باکتری اوری بدون علامت در ایجاد عفونت‌های ادراری علامت دار در حاملگی و بعد از آن مهم است، لازم است که تمام بانوان باردار را از نظر وجود باکتری بررسی کرد؛ این امر بالاخص در جمعیتی از زنان که عفونتهای ادراری در آنها شایعتر است ضروری تر است.

در صورت تأئید وجود باکتری اوری بدون علامت باید حتماً آن را از بین برد زیرا ۳۰ درصد افرادی که درمان نشده اند در طول حاملگی و یا بعد از زایمان دچار علامت خواهند شد؛ اکثر افراد را می توان به راحتی درمان کرد.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 5٫00 از 5)

۹۵/۰۱/۱۵ 430 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟