ترش کردن در بارداری، کمتر دراز بکشید

۹-۲۴۸٫jpg

یک متخصص تغذیه گفت: زنان باردار بلافاصله بعد از خوردن غذا دراز نکشند، به دلیل اینکه این کار باعث ترش کرن یا سوزش سردل آنها می‌شود.

مریم مراداف افزود: ترش کردن حالتی است که در زنان باردار ممکن به وجود آید. این حالت ناشی از افزایش اسید معده و برگشت آن به مری است.

وی گفت: در دوران حاملگی به دلیل اینکه اندازه بچه و حجم رحم افزایش پیدا می‌کند و به مادر فشار وارد می‌شود که باعث رانده شدن اسید معده به مری می‌شود.

این متخصص تغذیه افزود: زنان باردار بلافاصله بعد از خوردن غذا دراز نکشند، چرا که این کار می‌تواند ترش کردن یا سوزش سردل را افزایش دهد و باید به صورتی بخوابند که سر آنها بالاتر از تنه قرار گیرد تا برگشت اسید معده کاهش یابد.

مراداف گفت: زنان باردار باید غذای خود را در وعده‌های بیشتر، با حجم کم و آرام مصرف کنند، از خوردن غذا‌های محرک مانند قهوه پرهیز کنند و از خوردن غذاهای حجیم قبل از خواب خودداری کنند.

ترش کردن در بارداری، کمتر دراز بکشید

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

نخوردن شیر در حاملگیدرمان گرگرفتگی بارداریراههای بارداری سریعخوردن لواشک حاملگیقیمت آزمایش خون بارداری 93خوردن خیار در حاملگیقرص ضد بارداری در شیردهیویتامین ب حاملگیرشد جنین هفته به هفته حاملگیغربالگری زایمانزایمان چینیخوردن خرما در اوایل حاملگیداروهای سقط جنین زیر یک ماهبارداری چیستسندرم نازایی مردانجواب آزمایش بارداری منفیدر هفته ششم بارداری چه بخوریمدر هفته چندم بارداری هستمآزمایش قند خون در حاملگیصبحانه بارداریقرص ضد بارداری برای رشد گیاهانحاملگی فرزند پسرزایمان دختر 8 ساله در شیرازدرمان ضعف بارداریاموزش باردار کردن زن تصویریعلایم باردارطریق باردار شدنسن بارداری بر اساس bpdتست حاملگی بعد از iuiسقط جنین در هفته 9هفته 37 بارداری نی نی سایتزایمان نخاعیزایمان ترم چیستبارداری قندبه خوردن در حاملگیزایمان راحت داشتنهفته دهم بارداری عکسبارداری هفته به هفته 19مصرف قرص ضد بارداری در زمان پریودقرص ضد بارداری گیاهی

نی نی سرچ