ترش کردن در بارداری، کمتر دراز بکشید

۹-۲۴۸٫jpg

یک متخصص تغذیه گفت: زنان باردار بلافاصله بعد از خوردن غذا دراز نکشند، به دلیل اینکه این کار باعث ترش کرن یا سوزش سردل آنها می‌شود.

مریم مراداف افزود: ترش کردن حالتی است که در زنان باردار ممکن به وجود آید. این حالت ناشی از افزایش اسید معده و برگشت آن به مری است.

وی گفت: در دوران حاملگی به دلیل اینکه اندازه بچه و حجم رحم افزایش پیدا می‌کند و به مادر فشار وارد می‌شود که باعث رانده شدن اسید معده به مری می‌شود.

این متخصص تغذیه افزود: زنان باردار بلافاصله بعد از خوردن غذا دراز نکشند، چرا که این کار می‌تواند ترش کردن یا سوزش سردل را افزایش دهد و باید به صورتی بخوابند که سر آنها بالاتر از تنه قرار گیرد تا برگشت اسید معده کاهش یابد.

مراداف گفت: زنان باردار باید غذای خود را در وعده‌های بیشتر، با حجم کم و آرام مصرف کنند، از خوردن غذا‌های محرک مانند قهوه پرهیز کنند و از خوردن غذاهای حجیم قبل از خواب خودداری کنند.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 4٫00 از 5)

۹۵/۰۱/۱۵ 471 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟