برنامه غذایی سالم در بارداری، دور جگر را خط بکشید

۱-۳۵٫jpg

جگر از نظر تغذیه‌ای بسیار ارزشمند است و سرشار از ویتامین B۱۲‌ است که این ویتامین می‌تواند برای خون‌سازی بسیار مفید باشد.

چرا نباید در دوران بارداری جگر خورد؟

وی گفت: جگر سرشار از ویتامین A است. این ویتامین یکی از ویتامین‌های بسیار مهم است و در بسیاری از فعالیت‌های حیاتی بدن نقش دارد.

در رشد و نمو و کیفیت بینایی مؤثر است، همچنین نقش اساسی در حفظ بافت‌های مخاطی بدن (مثل لایه‌های مخاطی اندام‌های گوارشی) دارد، این ویتامین در تقویت دستگاه ایمنی بدن و در تولید مثل نیز مؤثر است.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: جگر علاوه بر ارزش غذایی که دارد به دلیل اینکه مواد سمی در آن جمع می‌شود، مصرف آن می‌تواند، در بدن مشکل ایجاد کند.

درستی گفت: اگر جگر به مقدار زیادی مصرف شود، این مواد و سموم در بدن فرد تجمع پیدا می‌کند. به همین علت به افراد توصیه می‌شود که بیش از ۲ بار در ماه جگر مصرف نکنند.

وی اضافه کرد: زنان باردار به هیچ وجه جگر مصرف نکنند به دلیل اینکه جگر سرشار از ویتامین A ‌است و اگر زنان در دوران بارداری ویتامین A به مقدار زیادی مصرف کنند، باعث تولد نوزاد ناقص الخلقه می‌شود و سمومی که در جگر تجمع پیدا کرده است، برای مادر باردار مشکل ایجاد می‌کند.

برنامه غذایی سالم در بارداری، دور جگر را خط بکشید

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

در بارداری چه نخوریمراههای سقط جنین 2 ماههیبوست حاملگی در طب سنتیقرص های ضد بارداری ال دیکلینیک های ناباروری در تهرانقرص ضد بارداری بعد از زایمانهفته نوزدهم بارداریلکهای حاملگیعلایم اولیه ی حاملگیبارداری نشانهمصرف قرص امگا3دربارداریبارداری ناخواسته چیست؟مصرف زعفران در زمان بارداریتفسیر آزمایش هورمون حاملگیآزمایش منفی و حاملگیخوردن جگر بارداریخوردن پرتقال حاملگیزایمان بدون درد در بیمارستان چمرانباردار خاله شادونهدیه سقط جنین 2 ماههاطلاعات بارداری هفته به هفتهدرمان سردرد زنان باردارقرص ضد بارداری برای مادران شیردهحاملگی فوایدبارداری شانزده هفتهبارداری موفق بعد از سقطخوردن امگا 3در حاملگیعلل سقط جنین در ماه دومحاملگی شیر به شیرحاملگی عفونت ادراریافزایش وزن با قرص ضد حاملگیزایمان در خانهبارداری نامشروعقرص ضد بارداری ld یا hdمصرف دارچین قبل از بارداریهفته هجدهم بارداریبیمارستان ناباروری منتصریه مشهدقرص ضد بارداری فوریحاملگی عکسآزمایش قند بارداری چند ساعت ناشتا

نی نی سرچ