برنامه غذایی سالم در بارداری، دور جگر را خط بکشید

۱-۳۵٫jpg

جگر از نظر تغذیه‌ای بسیار ارزشمند است و سرشار از ویتامین B۱۲‌ است که این ویتامین می‌تواند برای خون‌سازی بسیار مفید باشد.

چرا نباید در دوران بارداری جگر خورد؟

وی گفت: جگر سرشار از ویتامین A است. این ویتامین یکی از ویتامین‌های بسیار مهم است و در بسیاری از فعالیت‌های حیاتی بدن نقش دارد.

در رشد و نمو و کیفیت بینایی مؤثر است، همچنین نقش اساسی در حفظ بافت‌های مخاطی بدن (مثل لایه‌های مخاطی اندام‌های گوارشی) دارد، این ویتامین در تقویت دستگاه ایمنی بدن و در تولید مثل نیز مؤثر است.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: جگر علاوه بر ارزش غذایی که دارد به دلیل اینکه مواد سمی در آن جمع می‌شود، مصرف آن می‌تواند، در بدن مشکل ایجاد کند.

درستی گفت: اگر جگر به مقدار زیادی مصرف شود، این مواد و سموم در بدن فرد تجمع پیدا می‌کند. به همین علت به افراد توصیه می‌شود که بیش از ۲ بار در ماه جگر مصرف نکنند.

وی اضافه کرد: زنان باردار به هیچ وجه جگر مصرف نکنند به دلیل اینکه جگر سرشار از ویتامین A ‌است و اگر زنان در دوران بارداری ویتامین A به مقدار زیادی مصرف کنند، باعث تولد نوزاد ناقص الخلقه می‌شود و سمومی که در جگر تجمع پیدا کرده است، برای مادر باردار مشکل ایجاد می‌کند.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 3٫00 از 5)


۹۵/۰۱/۱۵ 534 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟