اضافه وزن قبل از بارداری، تاثیری در رفتار کودکان ندارد

۲-۲۱۶٫jpg

پژوهشی جدید نشان می‌دهد: با وجود بعضی مدارک که از تحقیقات گذشته به دست آمده بود، اضافه وزن زنان قبل از بارداری هیچ ارتباطی با مشکلات رفتاری کودکان در خصوص آسیب‌پذیرتر شدن آن‌ها ندارد.

در سال‌های اخیر یک سری تحقیقات نشان داد، کودکانی که توسط مادران با اضافه وزن به دنیا می‌آیند، دچار مشکلات رفتاری شامل بیش‌فعالی یا ADHD و کاهش یادگیری می‌شوند.

محققان در پژوهشی جدید که بر روی هفت هزار و ۵۰۰ کودک هلندی و انگلیسی به انجام رسید، هیچ ارتباط خاصی بین وزن قبل از بارداری مادران و مشکلات رفتاری کودکان به خصوص خطر ADHD که یک نوع بی‌نظمی توجهی است، نیافتند.

محققان در این زمینه اعلام کردند: یافته‌ها نشان می‌دهد وزن اضافه مادران به طور مستقیم هیچ تاثیری بر روی جنین در حالتی که به قدرت یادگیری و رفتاری آن آسیب برساند، نمی‌گذارد.

به هر حال این پژوهش مشخص کرد: اگر چه زنان چاق و دارای اضافه وزن در خطر بالاتری از درگیر شدن در پیچیدگی‌های بارداری مانند دیابت دوران بارداری و مشکلات فشار خون قرار دارند و همچنین بیشتر از سایرین نیاز به انجام جراحی‌های سزارین پیدا می‌کنند، اما چاقی آن‌ها تاثیری بر روی مشکلات رفتاری کودکان آن‌ها نمی‌گذارد.

اضافه وزن قبل از بارداری، تاثیری در رفتار کودکان ندارد

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

بارداری فاطما گلمصرف سرکه حاملگیهفته 14 بارداری چی بخوریمسقط جنین در هفته ششمقرص های ضد حاملگی در ایرانباردار شدن در ماه رمضانکاندوم سایزضررهای زایمان بدون دردقرص ضد حاملگی در زمان حاملگیحاملگی هفته های اخرچگونه باردار شویمدرمان عدم حاملگیهفته 10 بارداریدانلود برنامه بارداری هفته به هفتهعوارض قرص ضد بارداری در شیردهیبارداری روز به روزآزمایش هفته شانزدهم بارداریتاثیر قرص ضد حاملگی بر کیست تخمدانکاندوم زنانه اپاراتسقط جنین با گیاهانکلینیک های ناباروری در تهرانبارداری پس از سقط جنینکاندوم سفت کنندهتاثیر قرص ضد بارداری بر جنینمصرف قرصهای ضد بارداریبارداری در زمان پریودهفته 28 بارداری دو قلوروش درمان کمردرد حاملگیبارداری راحتدرباره ی باردار شدنقیمت آزمایش خون بارداری 93هفته 28 بارداریبارداری بعد از پریوددرمان طپش قلب بارداریجک زایمان گاوزایمان مرد باردارغربالگری حاملگیسی شش هفته بارداریسقط جنین 11 هفتهعلائم باردار شدن

نی نی سرچ