اضافه وزن قبل از بارداری، تاثیری در رفتار کودکان ندارد

۲-۲۱۶٫jpg

پژوهشی جدید نشان می‌دهد: با وجود بعضی مدارک که از تحقیقات گذشته به دست آمده بود، اضافه وزن زنان قبل از بارداری هیچ ارتباطی با مشکلات رفتاری کودکان در خصوص آسیب‌پذیرتر شدن آن‌ها ندارد.

در سال‌های اخیر یک سری تحقیقات نشان داد، کودکانی که توسط مادران با اضافه وزن به دنیا می‌آیند، دچار مشکلات رفتاری شامل بیش‌فعالی یا ADHD و کاهش یادگیری می‌شوند.

محققان در پژوهشی جدید که بر روی هفت هزار و ۵۰۰ کودک هلندی و انگلیسی به انجام رسید، هیچ ارتباط خاصی بین وزن قبل از بارداری مادران و مشکلات رفتاری کودکان به خصوص خطر ADHD که یک نوع بی‌نظمی توجهی است، نیافتند.

محققان در این زمینه اعلام کردند: یافته‌ها نشان می‌دهد وزن اضافه مادران به طور مستقیم هیچ تاثیری بر روی جنین در حالتی که به قدرت یادگیری و رفتاری آن آسیب برساند، نمی‌گذارد.

به هر حال این پژوهش مشخص کرد: اگر چه زنان چاق و دارای اضافه وزن در خطر بالاتری از درگیر شدن در پیچیدگی‌های بارداری مانند دیابت دوران بارداری و مشکلات فشار خون قرار دارند و همچنین بیشتر از سایرین نیاز به انجام جراحی‌های سزارین پیدا می‌کنند، اما چاقی آن‌ها تاثیری بر روی مشکلات رفتاری کودکان آن‌ها نمی‌گذارد.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 2٫00 از 5)


۹۵/۰۱/۱۵ 397 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟