فاصله بین دو بارداری، کمتر از ۳ سال ممنوع!

۴-۲۴۸٫jpg

رئیس اداره تنظیم خانواده وزارت بهداشت گفت: اگر فاصله بین ۲ بارداری کمتر از ۳ سال باشد، سلامت مادر و کودک به خطر می‌افتد. باید حداقل ۳ سال بگذرد تا مواد از بین رفته در بدن مادر به حالت طبیعی برگردد.

محمد اسلامی افزود: بیش از نیمی از موارد بارداری ناخواسته در افرادی بروز پیدا می‌کند که از روش‌های مدرن پیشگیری از بارداری استفاده نمی‌‌کردند و از روش‌‌های طبیعی استفاده می‌کنند.

وی گفت: افرادی که از روش‌های مدرن پیشگیری از بارداری استفاده می‌‌کنند نیز ممکن است بر اثر خطای روش یا خطای استفاده کننده از آن روش با مشکل مواجه ‌شوند. به عنوان مثال زنانی که از قرص به اشتباه مصرف می‌کنند و در ساعت معین قرص را نمی‌خورند یا ممکن است از لوازم پیشگیری تاریخ گذشته استفاده کنند، دچار مشکل می‌شوند.

رئیس اداره تنظیم خانواده وزارت بهداشت افزود: به مردم باید آگاهی دهیم و کمک کنیم تا حاملگی پرخطر نداشته باشند یعنی در سن کمتر از ۱۸ سالگی و بیش از ۳۵ سالگی باردار نشوند و فاصله دو بارداری نیز کمتر از ۳ سال نباشد.

اسلامی اضافه کرد: به دلیل اینکه زنی که یک بار باردار شده است ۳ سال فرصت لازم دارد که تمام موادی که از بدن او از بین رفته بازگردد. به همین علت فاصله بین ۲ بارداری اگر کمتر از ۳ سال باشد، سلامت مادر و کودک به خطر می‌افتد.

وی افزود: باید کمک کنیم زوجین بارداری ناخواسته نداشته باشند. بیشترین خدمات تنظیم خانواده در بخش دولتی ارائه می‌شود و وزارت بهداشت تلاش می‌کند کیفیت این خدمات را ارتقا دهد.

فاصله بین دو بارداری، کمتر از ۳ سال ممنوع!

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

بارداری درمان کیست آندومتریوزسقط جنین 5 ماههدانلود برنامه ی بارداری هفته به هفتهبارداری هفته به هفته نی نیحاملگی شیر به شیردرمان ورم پادر حاملگیآزمایش دیابت حاملگی چگونه استدرمان سردرد هنگام بارداریمصرف اسید فولیک حاملگیبارداری حین مصرف قرصزایمان زن طبیعیقرص ضد بارداری شیردهیبهترین درمان تهوع حاملگیقصد بارداریتست بارداری یا بی بی چکروش سقط جنین زیر 3 ماهرابطه نازایی با مصرف قلیانمرکز ناباروری نوید تهران6 ماهگی دوران بارداریبارداری و پرواز با هواپیماناباروری فرزند دومرژیم بارداری پسرمصرف کم جگر در بارداریحاملگی فشار خونبیمارستان صارم زایمان در آبسایت ناباروری مردانبارداری هفته به فهتهلباس زایمانروش سقط جنین در 3 ماهگیبارداری حضرت فاطمهآزمایش های هفته 13 بارداریدر هفته 9 بارداری چه بخوریمشرایط حاملگیدرمان قند بارداری در طب سنتیآزمایش حاملگی نیاز به ناشتایی دارد؟تست بارداری با وایتکسامگا 3 بارداریبهترین درمان تهوع بارداریدرمان سردرددر حاملگیزایمان شادونه

نی نی سرچ