کاهش وزن بعد از بارداری

۱-۲۱۶٫jpg

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مادران پس از زایمان این است که چطور به وزن پیش از بارداری‌شان برگردند. پس از زایمان و در حالی که به نوزادتان شیر می‌دهید نمی‌توانید رژیم غذایی خاصی بگیرید چون این نه تنها سلامت خود بلکه سلامت نوزادتان را هم به خطر می‌اندازد. پس باید صبور باشید ولی با رعایت چند توصیه می‌توانید روند بازگشت به وزن اولیه‌تان را سریع‌ و آسان کنید.

مادران چگونه وزن کم کنند؟

اول این‌که آب زیاد بنوشید، روزی ۱۰ تا ۱۲ لیوان آب برای وزن کم کردن کمک زیادی به شما می‌کند. دوم این‌که وعده‌های غذایی شما باید کامل و متعادل باشند. به این معنا که شامل میوه‌ها، سبزی‌ها، گوشت ماهی و محصولات لبنی کم‌چرب باشد. اگر وعده‌های غذایی منظمی داشته باشید دیگر برای خوردن تنقلات و مواد دارای ارزش غذایی کم وسوسه نمی‌شوید. یکی دیگر از مهم‌ترین کار‌ها برای بازگشت به وزن قبل، شیر‌دهی کامل است. شیردهی انرژی زیادی از مادر می‌گیرد. مادرانی که کودک‌شان فقط از شیر آن‌ها تغذیه می‌کند تا روزی ۵۰۰ کالری از دست می‌دهند و این می‌تواند عاملی مهم در پایین آوردن وزن آن‌ها باشد. یکی دیگر از کارهایی که باید انجام داد پیاده‌روی سبک است که به سلامت شما هم کمک می‌کند و فرصت تحرک را به بدن شما می‌دهد.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 3٫33 از 5)


۹۵/۰۱/۱۵ 371 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟