تناسب اندام بعد از بارداری و نکته های باریکتر از مو برای مامان ها

۸-۲۴۸٫jpg

در این مقاله چند راه کار ساده ارائه شده که به مادران کمک می‌کند پس از بدنیا آوردن کودک خود تا حد قابل ملاحظه‌ای وزن خود را پایین بیاورند و گرفتار چاقی نشوند.

این راه کار‌ها عبارتند از۱ – شیردهی شیر مادر نه تنها برای کودک بسیار مفید است بلکه این کار به مادری که تازه صاحب فرزند شده کمک می‌کند وزن خود را کاهش دهد. پزشکان معتقدند که شیردهی موجب می‌شود بدن مادر روزانه حدود ۵۰۰ کالری انرژی بسوزاند.

۲ – نوشیدن آب زیادروزانه حداقل ۱۰ تا ۱۲ لیوان آب بنوشید اگر ادرارتان زرد رنگ شود به این معنی است که بدنتان خشک و کم آب شده بنابراین توصیه می‌شود که با نوشیدن آب به تازه شدن بدنتان کمک کنید.

۳ – وعده‌های غذایی متعادل داشته باشیداز آنجا که شما تازه مادر شده‌اید پس بی‌تردید اجازه ندارید رژیم بگیرید اما می‌توانید مراقب باشید که تغذیه سالم داشته باشید. یک وعده غذایی متعادل باید شامل میوه‌ها، سبزی‌ها، گوشت لخم، ماهی و محصولات لبنی کم چرب باشد. سعی کنید در طول روز تا حد امکان میوه و سبزی را از خود دور نکنید.

۴ – با نوزاد خود بیرون برویدشما می‌توانید برای پیاده روی، کودک خود را در کالسه بگذارید و یا از « آغوش بچه » استفاده کنید و همراه کودکتان قدم بزنید و از این طریق به تحرک خود بیفزایید. ۵ – فقط وقتی واقعا گرسنه هستید، غذا بخورید
هرگز از وعده‌های غذایی خود صرف نظر نکنید. به خاطر داشته باشید که شما به نوزادتان شیر می‌دهید و باید مواد مغذی مناسب را به مقدار کافی به او منتقل کنید.

۶ – برنامه غذایی منظم داشته باشیداگر برنامه غذایی منظمی داشته باشید، برای خوردن تنقلات و میان وعده‌های چرب و سرخ شده و بی‌موقع وسوسه نخواهید شد.

۷ – در کلاس‌های تمرینات بدنی پس از بارداری شرکت کنیدیکی از این کلاس‌ها را در نزدیکی محل زندگی خود پیدا کرده و به مادران دیگر ملحق شوید. این اقدام برای کاهش وزن بسیار موثر است. اگر به نوزادتان شیر می‌دهید سعی کنید پس از شیر دادن این تمرینات را انجام دهید.

در پایان نیز تاکید می‌کنیم که هرگز اجازه ندهید مساله وزن، خلق شما را تنگ کند پس از این مرحله جدید از زندگی که با کودک عزیزتان دارید لذت ببرید و فقط به یاد داشته باشید که پرخوری نکنید.

تناسب اندام بعد از بارداری و نکته های باریکتر از مو برای مامان ها

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

2 هفتگی بارداریهفته 18 بارداری دوقلوبارداری اضافه وزنکاندوم حاملگیزایمان پرخطرتست بارداری سنتی9 ماه دوران بارداریمصرف زیره در حاملگیکاندوم حجم دهنده و تاخیریبارداری در 40 سالگیزایمان مرد حاملهمصرف متفورمین جهت بارداریسایت ناباروری حضرت مریم4 هفتگی بارداریحاملگی هفته به هفتهخوردن جگر در اوایل حاملگیتداخل الکل با قرص ضد حاملگیعکس باردار شدن زنتجربیات ناباروریعلایم اولیه ی باردارینازایی حجامتمصرف هویج حاملگیخوردن بادمجان در بارداریبارداری هفته ی 29دلایل سقط جنین در 8 ماهگیهفته بیست و سوم بارداریزایمان سزارین اپاراتآزمایش سلامت حاملگیآزمایش حاملگی نیاز به ناشتایی دارد؟آزمایش هفته 28 بارداریمصرف ب 6 در بارداریلحظه زایمان انسانخوردن کندر درماه چندم حاملگیدرمان طبیعی لک بارداریسقط جنین با لونژیلعلایم سقط جنین در 6 هفتگیزایمان حیوانات کلیپجنین سقط شده یک ماههاطلاعاتی در مورد بارداری هفته به هفتهدرمان ورم حاملگی

نی نی سرچ