وظایف پدر جوان، قبل و بعد از بارداری

۶-۲۳۸٫jpg

بسیاری از آقایان از اینکه نمی دانند در دوران بارداری همسرشان چه کارهایی انجام دهند، نگران می شوند. در این دوران، تمام توجه متوجه خانم باردار است. او کسی است که نوزاد را حمل می کند. او کسی است که دکتر معاینه اش می کند. اوست که کلی کتاب مخصوص وی نوشته شده است.

او کسی است که باید برای زایمان درد بکشد و وقتی بچه به دنیا بیاید، روی شکم اوست که نوزاد را می گذارند. بنابراین سئوال این است که مرد، این وسط چه کاره است؟

البته به عنوان یک شوهر می توانید در تمام این دوران و حتی پس از آن، همراه و پشتیبان همسرتان باشید. به هر حال، کارهایی هستند که به ویژه باید توسط شما در دوران بارداری انجام شوند و این تنها راهی است که باعث می شود در تمام امور شریک شوید.

کارهای که شما باید انجام دهید:

مطالعه کنید
وقتی دریافتید که همسرتان باردار است، باید به سرعت هر چه بی شتر، درباره آ نچه پیش روی شماست، یاد بگیرید. سعی کنید از همان ابتدای کار، درباره بارداری و مسائل مربوط به آن یاد بگیرید. فکر نکنید فقط همسر

شماست که باید یاد بگیرد، شما هم به این آموخته ها نیاز دارید. سعی کنید درباره رشد هفته به هفته جنین، اطلاعات به دست آورید. این کار شما باعث می شود که بتوانید ارتباط بهتری با همسرتان برقرار کنید، چون خوب خواهید فهمید که او در زمان های مختلف بارداری، چه حس و حال روحی و فیز یکی دارد.

همواره از همسرتان حمایت کرده و به او کمک کنید سه ماهه اول بارداری، مرحله کلیدی است. اگر هرگونه مشکل و پیچیدگی در حاملگی وجود داشته باشد، به احتمال زیاد در این مرحله است که خود را نشان خواهد داد. گاهی سه ماهه اول به علت ویار حاملگی و حالت تهوع، بدتر از همه است. به خاطر داشته باشید بدن همسر شما دستخوش تغ ییرهای بسیار می شود تا بتواند کودک درونش را رشد دهد. این زمان، زمانی است که شما باید درکارهای منزل کمک کنید؛ مثلا می توانید در آشپزی به همسرتان کمک کنید.سه ماهه سوم، شروع مجدد سختی ها برای همسرتان است. در این مرحله، ممکن است همسر شما به تورم قوزک پا، خستگی، یبوست و هموروئید مبتلا شود. هم چنین این زمان، زمانی است که غریزه مادر برای آماده شدن برای فرزندش آغاز می شود. این خصیصه، قدرتمندترین انگیزه برای زن باردار است. در این زمان است که او شروع به تمیزکاری و آماده سازی خانه برای ورود نوزاد می کند. به همسر خود نشان دهید که شما هم هیجان زده اید و هر گونه کمک برای پرستاری از او را پیشنهاد کنید.

بهبود پس از زایمان
حالا کودکتان متولد شده است و دوره ای جدید از وظیفه های شما آغاز می شود. معلوم است که شما دوست دارید رابطه منحصر به فردی با فرزندتان داشته باشید. از سوی دیگر، در ارتباط با همسرتان هم باید بسیار دقت کنید. به او نشان دهید که در همه کارهای این تازه وارد عزیز، با او شر یک و سهیم هستید. سعی کنید نشانه های افسردگی پس از زایمان را بشناسید تا در صورت مشاهده آنها بتوانید سریع اقدام کنید.

بسیارند خانم هایی که به افسردگی پس از زایمان دچار می شوند، زیرا همسرانشان پس از تولد نوزاد، از آنها حمایت نکرده و خود را در کارها سهیم نمی کنند.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 3٫33 از 5)


۹۵/۰۱/۱۳ 535 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟