سه ماهه اول بارداری، بهترین زمان تشخیص ناراحتی قلبی کودکان

۳-۱۴۶٫jpg

عضو هیات مدیره انجمن جراحان قلب ایران با اشاره به اینکه بیشتر بیماری‌های قلبی در کودکان مادرزادی است، گفت: بیماری‌های مادرزادی قلب در سه ماهه اول دوران جنینی که ساختمان قلب کامل می‌شود با استفاده از اکوکاردیوگرافی جنین قابل تشخیص است.

دکتر اسماعیل اصداقپور تاکید کرد: یکی از ناهنجاری‌های قلب، نامنظمی های ضربان قلب جنین است.

وی افزود: در بیشتر موارد چنانچه این مشکل به موقع تشخیص و درمان‌های مناسب ارایه شود، بی نظمی ضربان قلب بهبود می یابد و نوزاد سالم متولد خواهد شد.

به گفته دکتر اصداقپور، براساس آمارهای موجود از هر یک‌هزار تولد زنده، هشت نوزاد با بیماری‌های مادرزادی قلبی به دنیا می‌آید که در بروز بیماری‌های مادرزادی قلبی، عوامل مختلفی ازجمله علل فامیلی و ژنتیکی و عوامل محیطی نقش دارند.

وی در پایان تصریح کرد: با ازدواج‌های فامیلی و انتقال ژن معیوب احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی مادرزادی افزایش می‌یابد و در خانواده‌هایی که پدر یا مادر یا فرزند اول مبتلا به بیماری های مادرزادی قلبی است، حتما قبل از بارداری بعدی باید مشاوره ژنتیکی صورت گیرد.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 4٫00 از 5)


۹۵/۰۱/۱۳ 505 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟