زنان باردار می‌توانند احساسات را در چهره بخوانند

۴-۲۴۸٫jpg

تحقیقات نشان می‌دهد: زنان باردار می‌توانند احساسات را در چهره افراد بخوانند.

زنان باردار که بواسطه شدت یافتن هورمونهایشان به مجموعه‌ای از اعصاب با تغییرات و نوسانات خلقی مبدل می‌شوند در تشخیص نشانه‌های عصبانیت و خشم در چهره افراد بسیار دقیق‌تر و حساس‌تر عمل می‌کنند در حالی که این توانایی در زنانی که باردار نیستند و نیز در مردان وجود ندارد.

مطالعات پیشین نیز تایید کرده‌اند که زنان در مراحل خاصی از دوره عادت ماهانه می‌توانند احساسات فرد را از نگاه کردن به چهره او دریابند و توجیه محققان برای این توانایی این است که سطح هورمون پروژسترون در چنین شرایطی به نقطه اوج خود می‌رسد.

پژوهش جدید نشان داد که همین یافته در مورد زنان باردار نیز صدق می‌کند و آنها نه تنها می‌توانند احساس لذت و خوشحالی را به سرعت تشخیص بدهند بلکه حتی قادر هستند احساسات منفی را نیز خیلی دقیق‌تر شناسایی کنند.

دکتر ربکا پیرسون و دستیاران وی در دانشگاه بریستول انگلیس، این پژوهش را با بررسی ۷۶ زن باردار انجام داده‌اند.

پژوهشگران دریافتند: زنان باردار در هر مرحله از بارداری احساسات مثبت را به سرعت شناسایی می‌کنند اما برای تشخیص احساسات منفی مانند عصبانیت، ترس و ناامیدی در ماه‌های آخر بارداری قوی تر هستند. زنان در این دوران هوشیارتر می‌شوند و در نتیجه می‌توانند تهدیدهای احتمالی را شناسایی کرده و در صورت ضرورت اقدام کنند.

زنان باردار می‌توانند احساسات را در چهره بخوانند

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

آیا نازایی قابل درمان استتداخل دارویی با قرص ضد بارداریبارداری ناموفقسقط جنین لب شکریکاندوم سایز دارد؟آزمایش قند بارداری ناشتادرمان ترک پوستی حاملگیبارداری طب سنتیهفته بارداری 18امگا 3 بارداریکاندوم صناعیسقط جنین مرده در رحمتغذیه بارداربارداری شکمزایمان طبیعی راحتکاندوم چینیبارداری شیمیاییسقط جنین در حقوق ایرانامپول سقط جنین پروستادینخطا در آزمایش بارداریبارداری پرسش و پاسخاحکام سقط جنین فاضل لنکرانیناباروری تهراندیه سقط جنین 3 ماههعلائم سقط جنین فراموش شدهمصرف کنجد در زمان حاملگیبارداری با آمپول فوستیمونمصرف مکمل های بارداریچگونه بفهمم ک باردارممصرف کندر در حاملگیباردار کردن زنتست غربالگری بارداریتغییرات ظاهری باردارینخوردن اسیدفولیک در بارداریزمان مصرف قرص ضد بارداری hdباردار شدن دختر 5 سالهبارداری هفته به هفته نوزدهمدرباره ی نازاییدرمان ورم پادردوران حاملگیزایمان اپیدورال چیست

نی نی سرچ