فرصت طلایی بارداری، ۱۸ تا ۳۵ سالگی را از دست ندهید!

۶-۲۴۸٫jpg

رئیس اداره جمعیت و تنظیم خانواده وزارت بهداشت گفت: زمان طلایی بارداری زنان ۲۰ تا ۳۰ سالگی و زمان مناسب بارداری ۱۸ تا ۳۵ سالگی است.

فرصت طلایی بارداری را از دست ندهید!

محمد اسلامی افزود: هرکاری یک زمان طلایی دارد مانند درس خواندن، ورزش کردن، آموختن، باروری هم یک زمان مناسب و یک زمان طلایی دارد که زمان مناسب آن ۱۸ تا ۳۵ سالگی و زمان طلایی ۲۰ تا ۳۰ سالگی بانوان است.

وی افزود: همه خانم‌ها و آقایانی که ازدواج می‌کنند برای داشتن یک باروری مناسب و بی دغدغه باید زمان ازدواج و فرزندآوری خود را طوری تنظیم کنند که این فرصت‌های مناسب و طلایی را از دست ندهند.

وی با اشاره به اینکه دوره پرخطر هم برای بارداری وجود دارد، گفت: خارج از دامنه سنی مناسب و نامناسب دوره خطرناک بارداری است. به گونه‌ای که اطلاعات داخلی و بین‌المللی نشان می‌هد بارداری‌های زیر ۱۸ سال و بالای ۳۵ سال هم برای مادر و هم برای جنین تأثیر منفی دارد.

وی اضافه کرد: در کشور ما خوشبختانه به برکت انقلاب و افزایش سطح تحصیلات مردم بارداری‌های زیر ۱۸ سال کمتر شده است. ضمن اینکه افزایش سن ازدواج هم نباید آن قدر طولانی شود که فرصت‌های طلایی و مناسب از دست برود.

فرصت طلایی بارداری، ۱۸ تا ۳۵ سالگی را از دست ندهید!

به اشتراک بگذارید:  
شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

آزمایش هفته 28 بارداریسقط جنین ضربه ایزایمان مهنازافشارزایمان در هفته 32 بارداریعلا م زایمانکاندوم شوشونازایی و تخمدان پلی کیستیکسقط جنین هشت ماههآزمایش قبل از بارداریدرمان مسمومیت بارداری بعد از زایمانبارداری بعد از 40 سالگیبارداری هفته به هفته 16قرص ضد بارداری اورژانسبارداری هفته به قفتهقرص ضد حاملگی در زمان حاملگیحاملگی و رابطه زناشوییتاریخچه نازاییبارداری شما هفته به هفتهزایمان چینیدلایل سقط جنین در 8 ماهگیقرص ضد حاملگی برای مادران شیردهآزمایشات ماه 6 بارداریتست حاملگی به روش طب سنتیزایمان هفته 38آیا سقط جنین حرام استبارداری 39 هفتهضعف بارداریبارداری هفته به هفته اپاراتانواع آزمایش های بارداریباردار شدن سحر قریشیبارداری بدون هیچ علائمیقرص ضد حاملگی باعث نازایی میشودتست بارداری یک هفته قبل ازپریودیخوردن هلو بارداریسقط جنین با پونهزایمان بریچدرمان سردرد هنگام حاملگیچه موقع آزمایش بارداری بدهیمجواب آزمایش بارداری beta hcg5 ماهگی در بارداری

نی نی سرچ