زایمان زودرس و تشدید خطر ابتلا به آسم

۶-۱۳۰٫jpg

نتیجه یک مطالعه از سوی پزشکان سوئدی نشان داده است که خطر ابتلا به آسم در نوزادانی که بیش از موعد بدنیا می‌آیند، افزایش پیدا می‌کند.

دکتر هارتموت ووگت از متخصصان دانشگاه سوئدی لنیکوپینگ در این رابطه یادآور شد: هر هفته از رشد جنین در داخل رحم برای کاهش خطر ابتلا به آسم پس از تولد و دوران کودکی و نوجوانی، حائزاهمیت است.

دکتر ووگت تاکید کرد: با توجه به نتایج این مطالعه، ترغیب به زایمان زودرس و پیش از موعد مثلا توسط سزارین باید تا حد امکان جلوگیری و ممانعت شود.

دکتر ووگت و دستیارانش برای انجام این مطالعات از اطلاعات مربوط به «ثبت سلامت ملی» استفاده کردند تا احتمال بروز آسم را در کودکان و نوجوانان ۶ تا ۱۹ ساله پیش‌بینی کنند. دوره کامل بارداری طبیعی پس از تکمیل ۳۷ هفته است و وضع حمل زودتر از این زمان، زایمان زودرس اطلاق می‌شود.

پزشکان سوئدی در توضیح این مطلب خاطرنشان کردند: این مطلب قابل قبول است که رشد تدریجی ریه‌ها در دوران جنینی در کاهش خطر بروز آسم پس از تولد و در سنین بالاتر تاثیرگذار است.

دکتر ووگت همچنین اضافه کرد که تاثیرات تولد زودهنگام به احتمال زیاد با بالارفتن سن کاهش می‌یابد و احتمال بروز علائم آسم در نوجوانان و دوران پس از نوجوانی به تدریج کمتر می‌شود.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 4٫50 از 5)


۹۵/۰۱/۱۴ 361 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟