افزایش سزارین، نسل آینده را بیمار می کند

۵-۲۲۶٫jpg

رئیس انجمن علمی مامایی ایران گفت: به علل مختلف از جمله عملکرد متخصصان زنان، میزان سزارین در کشور افزایش بیش از حد دارد و به همین علت شیوع دیابت ۲۰ درصد و شیوع آ‌سم ۵۰ درصد در کودکان بیشتر شده است و با این روند نسل آینده بیماری خواهیم داشت.

با افزایش سزارین در آینده نسل بیماری خواهیم داشت

ناهید خداکرمی در دومین کنگره بین‌المللی و چهارمین کنگره ملی بارداری ایمن اظهار داشت: ما نباید به خاطر خودخواهی‌های خودمان فرزندان را به هر دلیل زودتر از موعد از زندگی جنینی محروم کنیم چرا که آمار دیابت و آسم در کودکانی که از طریق سزارین به دنیا می‌آیند ۲۰ تا ۵۰ درصد بیشتر گزارش شده است.

وی گفت: سلامت مادر و نوزاد همواره از اولویت‌های ملی و منطقه‌ای است چرا که بهبود شاخص‌ها در زمینه مادر و نوزاد نشان دهنده سیمای کلی سلامت هر کشوری است.

وی با اشاره به تعداد مقالات دریافتی در این کنگره گفت: این کنگره با استقبال بسیار خوبی از سوی محققان کشور روبه‌رو شد و حدود ۳۵۰ مقاله داخلی و ۱۸ مقاله خارجی به دبیرخانه این کنگره ارسال شد.

خداکرمی تصریح کرد: هم بر مبنای مستندات علمی و هم اصول اخلاقی همه ما باید تلاش کنیم تا حق جنین برای زندگی داخل رحم ضایع نشود.

وی ادامه داد: به خاطر عملکرد برخی از متخصصان زنان و زایمان یا ماماها امروزه در کودکانی که به طریق سزارین به دنیا می‌آیند دیابت ۲۰ درصد و آسم ۵۰ درصد در کودکان سزارینی بیشتر گزارش شده است و این گونه که ما پیش می‌رویم در آینده با نسلی بیمار مواجه خواهیم بود از محققان می‌خواهیم در این زمینه تلاش کنند.

وی اذعان داشت: این درست نیست برای اینکه بخواهیم روز تولد فرزندمان با روز تولد همسرمان یکی باشد جنین را از زندگی داخل رحمی محروم کرده و او را زودتر به دنیا بیاوریم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری دو کارگاه در زمینه مادران HIV مثبت خبر داد و گفت: از آنجا که باید در اهداف هزاره به کاهش مرگ و میر مادران دست یابیم میزان ابتلا به ویروس ایدز در جنین متولد شده از مادر HIV مثبت را باید به صفر برسانیم و امیدواریم با برگزاری کارگاه‌ها و آموزش‌های لازم این امر محقق شود.

افزایش سزارین، نسل آینده را بیمار می کند

به اشتراک بگذارید:  

۹۵/۰۱/۱۴ 202 بازدید مقالات بارداریلباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

سقط جنین با ورزشآزمایش دیابت حاملگی چیستهفته ی 40 بارداریمصرف مکمل های بارداریآزمایشهای حین بارداریبارداری صرعدعا جهت باردار شدنزایمان هیپنوتیزمآزمایش قند حاملگی ناشتاسقط جنین و کورتاژرشد ابرو با قرص ضد بارداریآزمایش بارداری مشکوکلحظات زایمانبواسیر و زایمان طبیعیبارداری بعد از سقط جنینقرص ضد حاملگی ریزش موآزمایش بارداری باید ناشتا باشدحاملگی با پیشابمرخصی زایمان 9 ماهراههای سقط جنین 6ماههمصرف ژلوفن حاملگیحاملگی یک مردحاملگی نیوشا ضیغمییوگای بارداری در اصفهانزایمان سزارین چند هفته استسن بارداری برای فرزند دومحکم سقط جنین 4 ماههنازایی میلاد مشهدهفته ی34 بارداریدرمان قلنج بارداریمصرف دارچین در زمان بارداریمصرف کنجد در حاملگیسقط جنین علائمقرص ضد بارداری روزهراه درمان حاملگی خارج از رحمآزمایش قبل از بارداریدرمان درد معده حاملگیعدد آزمایش بارداریقرص ضد بارداری زمانماهی باردار گوپی

نی نی سرچ