نوزادان نارس، نباید با سزارین متولد شوند

۵-۲۲۶٫jpg

زایمان زود هنگام به روش سزارین در مادران کم سن مشکلات تنفسی در نوزادان را به دنبال دارد.

تحقیقات اخیر نشان می دهد که مشکلات تنفسی در نوزادانی که به روش سزارین به دنیا می‌آیند نسبت به نوزادانی که به روش طبیعی به دنیا آمده‌اند به مراتب بیشتر است. این مشکل زمانی بیشتر رخ‌ می‌نماید که مادر کم سن است و زایمان زودهنگام دارد.

محققان در ادامه افزودند که گاهی اوقات پزشک راه دیگری جز روش سزارین ندارد ولی هنگامی که این دو روش در موقعیت کاملاً برابر پیش رو قرار دارند روش طبیعی پیشنهاد می‌شود.

پژوهشگران بر این باورند که آموزش‌های قبل از زایمان بهترین روش در جلوگیری از تولد نوزاد نارس است. در این راستا عادت‌های زندگی و به‌خصوص تغذیه مادر نقش مهمی را ایفا می‌کند.

حفظ آرامش روحی مادران که بیشتر به‌عهده اطرافیان مادر است در تولد نوزاد سالم از اهمیت بالایی برخوردار است.

نوزادان نارس، نباید با سزارین متولد شوند

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

بارداری گلابکاندوم در واژنمصرف کلومیفن برای بارداریبارداری صد در صدزایمان پسرعلا م باردار در روزها اولمصرف کلومیفن و عدم بارداریآزمایش های هفته 13 بارداریتست بارداری ادراریچگونه باردار شویمجوک کاندوم فیسبوکزایمان خارج از رحمتست حاملگی در آی وی افعلت باردار نشدن زنانمصرف خرما در زمان بارداریبارداری هفته بیست و دومکاندوم حرام استزایمان بیمارستان صارمتست غربالگیری بارداریقبل بارداری چ کنیمعلل سقط جنین در ایرانعلل ناباروریتست بارداری توسط ادرارچه موقع آزمایش بارداری بدهیمدیه سقط جنین 2 ماههخوردن سیر در حاملگی ضرر داردزایمان زنان ژاپنیکاندوم سایززنان باردار صبحانه چه بخورندمصرف ژلوفن بارداریزایمان جراحیخوردن 4 مغز در حاملگیسقط جنین 6 ماههسقط جنین لخته خونزمان مصرف کندر بارداریدرمان خارش شکم بارداریویتامین د در بارداریبارداری حین پریوددرمان کم خونی قبل بارداریبارداری تصاویر

نی نی سرچ