جلوگیری از دیابت نوزاد، به سیب زمینی بگو نه

۱-۵۹٫jpg

نتایج تحقیقات جدید دانشمندان استرالیایی نشان می‌دهد که مصرف زیاد سیب‌زمینی توسط زنان باردار خطر ابتلا به دیابت نوع اول را در نوزادان افزایش می‌دهد.

پژوهشگران موسسه بین‌المللی دیابت در ملبورن معتقدند که ماده سمی با فیلومایسین که در سیب‌زمینی و دیگر سبزیجات ریشه‌ای یافت می‌شود می‌تواند در کودکانی که زمینه ابتلا به دیابت نوع اول را دارند باعث بروز این بیماری شود.

این پژوهشگران اعلام کردند: مبتلایان به دیابت نوع اول با این بیماری متولد می‌شوند درحالی که دیابت نوع دوم با چاقی و شیوه زندگی مرتبط است.

جلوگیری از دیابت نوزاد، به سیب زمینی بگو نه

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

بارداری صبحانه4 هفته اول حاملگیبارداری هفته به هفته 18طرز مصرف قرص ضد بارداری یاسمیناطلاعاتی در مورد بارداری هفته به هفتهبارداری شیمیاییسقط جنین با عسلخوردن خیار در حاملگیبارداری 2قلوزایمان رایگانزایمان در 7 ماهگیآزمایش هفته 14 باردارینحوه مصرف کندردر بارداریمصرف کنجد در حاملگیمصرف الکل قبل از بارداریسقط جنین مردهبارداری هفته به هفته 31بارداری جدول چینیایا قرص ضد بارداری باعث لک صورت میشودبارداری هفته به هفته همراه با عکس جنینزایمان جفتهفته های خطرناک بارداریمصرف رانیتیدین در بارداریبارداری زنزایمان در هفته 37 بارداریقرص ضد بارداری ریزش مونازایی تهرانمصرف کندر در زمان حاملگیمقدار بتا در آزمایش بارداریبارداری روازادههفته 30 بارداری دوقلوخوردن جگر بارداریحاملگی تپش قلبتاثیر قرص ضد بارداری بر تخمک گذاریزایمان راحت وبدون دردتغذیه هفته 9 بارداریفیلم زایمان غیر طبیعیزایمان شیرین ترین سختی دنیادرمان ترکهای بارداریقرص ضد بارداری پریود

نی نی سرچ