بارداری بعد از ۳۰ سالگی، چرا دشوار است؟

۸-۲۴۸٫jpg

دانشمندان به تازگی کشف کرده‌اند؛ علت این که پس از ۳۰ سالگی بارداری مشکل می‌شود، کاهش تعداد سلول‌های جنسی زنانه است.

این دانشمندان دریافته‌اند که زنان تا این سن،۹۰ درصد از ذخیره تخمک‌های خود را استفاده می‌کنند و بنابراین پس از ۳۰ سالگی از تعداد این سلو‌لها به میزان قابل توجهی کاسته می‌شود.

محققان می‌گویند: هرچند تولید تخمک از ۳۰ تا ۴۰ سالگی ادامه پیدا می‌کند، اما ذخیره تخمکی به میزان زیادی کاهش می‌یابد تا جایی که گاهی این ذخیره به صفر می‌رسد.

متخصصان تاکید می‌کنند: از آنجا که بدن بهترین تخمک‌ها را برای ذخیره‌سازی انتخاب می‌کند، لذا این احتمال وجود دارد که با افزایش سن، کیفیت تخمک‌ها کاهش یافته و در نتیجه بارداری دشوارتر شده یا خطر تولد نوزادان ناسالم و ناقص بیشتر شود.

این تحقیق جدید که از سوی پژوهشگران دانشگاه‌های سنت اندروز و ادینبورگ صورت گرفته برای نخستین بار کاهش واقعی ذخیره تخمدانی را تا زمان یائسگی نشان داده است.

بر اساس این یافته، زنان به طور متوسط با ۳۰۰ هزار تخمک متولد می‌شوند اما این ذخیره انبوه خیلی سریعتر از آنچه که در گذشته تصور می‌شد، کاهش می‌یابد.

بارداری بعد از ۳۰ سالگی، چرا دشوار است؟

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

بارداری بدون علائمبارداری فاطما گلجدول بارداری هفته به هفتهتبریک باردار شدنسرماخوردگی در حاملگیدرمان سردرددر بارداریبارداری چهل هفتهکاندوم صورتیهفته 10 بارداری عکسزایمان قبل از هفته 37آزمایش هپاتیت حاملگیخاطرات حاملگی و زایمانزایمان اپیدورال بیمارستان صارمهزینه آزمایش بارداری 93زایمان در ماه 8 بارداریدرمان کم خونی قبل حاملگیحاملگی هفته های اخرمادران باردارهفته 18 بارداری پارسه گردحلوا حاملگیتست بارداری عسلآزمایش بارداری سنتیدرمان سردرد در دوران حاملگیاستفاده از کاندومخوردن گلاب حاملگی5 عامل نازایی در زنانخونریزی هفته شش بارداریزایمان رایگانزایمان ژاپنیآزمایش بارداریبارداری 29 هفتهبارداری 3 قلوبارداری ناخواسته در دوران عقدسقط جنین تا چند ماهگی گناه نداردخوردن نمک در زمان حاملگیلباس بارداری 93سقط جنین با عسلحاملگی و رنگ مومرخصی زایمان 9 ماه تامین اجتماعیحاملگی فواید

نی نی سرچ