از هر۱۰ بارداری در جهان، یک مورد به زایمان زودرس منتهی می‌شود

۲-۱۳۰٫jpg

سازمان جهانی بهداشت در گزارش جدیدی اعلام کرد: از هر ۱۰ بارداری از کل بارداری‌های سراسر جهان، یک مورد به زایمان زودرس و پیش از موعد منتهی می‌شود.

محاسبات این سازمان نشان می‌دهد که سالانه حدود ۱۳۰ میلیون مورد زایمان در سراسر جهان رخ می‌دهد.

بر اساس این گزارش، بخش عمده‌ای از این زایمان‌های زودرس در کشورهای فقیرتر اتفاق می‌افتد که احتمال انجام زایمان‌های موفق و بی‌خطر در آنها پایین است. با این وجود، گزارش جدید سازمان جهانی بهداشت تاکید می‌کند که نرخ زایمان‌های زودرس در ۲۰ سال گذشته در کشورهای ثروتمند و مرفه نیز افزایش قابل توجهی داشته است که بویژه در آمریکای شمالی و بخشهایی از اروپا مشاهده می‌شود.

بر اساس این تحقیق آماری، از اواسط دهه ۱۹۹۰ میلادی تا سال ۲۰۰۷، سالانه هشتاد و پنج درصد از زایمان‌های زودرس یعنی حدود ۷۰ میلیون مورد در آسیا رخ داده و بیش از ۴۰ میلیون مورد نیز در همین دوره در آفریقا اتفاق افتاده است. اما بالاترین نرخ نسبت به تعداد کلی و جهانی زایمان‌های زودرس مربوط به آفریقا بوده است.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 2٫67 از 5)


۹۵/۰۱/۱۳ 423 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟