زایمان فیزیولوژیک زنان باردار و احتمال کم سزارین در این افراد

۳-۲۲۵٫jpg

احتمال افتادگی و پارگی‌های بعد از زایمان نیز بسیار کمتر است. تطابق جنین با لگن راحت‌تر صورت می‌گیرد و جنین در مسیر کانال زایمانی قرار گرفته و از تمام فضاهای داخلی لگن به بهترین نحو می‌تواند استفاده کند.
رئیس بیمارستان شهید اکبرآبادی عنوان کرد: زنان باردار در زایمان فیزیولوژیک درد کمتری داشته و رضایت‌مندی آنها بیشتر است، میزان سزارین نیز در این افراد بسیار کمتر است.
دکتر مریم کاشانیان در سمینار زایمان فیزیولوژیک که از سوی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد با بیان این که روند زایمان از روند فیزیولوژیک خود خارج شده است، گفت: مداخلاتی که حین زایمان انجام می‌شود، علاوه بر این که نفعی برای بیمار ندارد بلکه باعث شده میزان سزارین نیز افزایش یابد.
وی افزود: این امر باعث کاهش رضایتمندی و گاهی وارد شدن صدمات جدی به بیمار می‌شود.
دبیرعلمی این سمینار تصریح کرد: هدف از برگزاری این سمینار ترویج زایمان فیزیولوژیک، جلوگیری از مداخلات و استفاده از روند طبیعی زایمان است.
دکتر کاشانیان ادامه داد: ثابت شده است که زنان باردار در زایمان فیزیولوژیک درد کمتری داشته و رضایتمندی بیشتری دارند، میزان سزارین نیز در این افراد کمتر است.
وی از دیگر ویژگی‌های زایمان فیزیولوژیک به صدمه نخوردن عضلات کف لگن اشاره کرد و افزود: احتمال افتادگی و پارگی‌های بعد از زایمان نیز بسیار کمتر است. تطابق جنین با لگن راحت‌تر صورت می‌گیرد و جنین در مسیر کانال زایمانی قرار گرفته و از تمام فضاهای داخلی لگن به بهترین نحو می‌تواند استفاده کند.

زایمان فیزیولوژیک زنان باردار و احتمال کم سزارین در این افراد

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

خوردن برنج در حاملگیتست بارداری ادراریکاندوم حجم دهنده و تاخیریهفته ی 30 بارداریحاملگی گلودردزایمان قورباغهراه درمان حاملگیتست بارداری قبل از قاعدگیهفته ی23 بارداریلباس بارداری 93جواب آزمایش بارداری مثبتتست بارداری خارج از رحمزایمان ترمرابطه ناباروری با مصرف قلیانزایمان در 6 ماهگیآزمایشات ماه 7 بارداریمصرف قرصهای ضد بارداریخوردن گلابی قبل از حاملگیقبل حاملگی چ کنیمبارداری 2 قلو4 ماهگی در حاملگیخوردن پرتقال بارداریبارداری لک بینیهفته 31 بارداری پارسه گردزایمان راحت داشتنتغذیه در بارداریمصرف کم زعفران در بارداری4 ماهگی در بارداریحاملگی هفته به هفته فیروزبارداری هفته به هفته 34زایمان عجایبدرمان گرگرفتگی حاملگیعلایم باردارتپش قلب در حاملگیبیماری های نازایی در مردانبارداری هفته به هفته و رشد جنینآزمایش ژنتیک ناباروریدر بارداری چگونه بخوابیمتغذیه در هفته 4 بارداریقرص ضد حاملگی برای مادران شیرده

نی نی سرچ