زایمان فیزیولوژیک زنان باردار و احتمال کم سزارین در این افراد

۳-۲۲۵٫jpg

احتمال افتادگی و پارگی‌های بعد از زایمان نیز بسیار کمتر است. تطابق جنین با لگن راحت‌تر صورت می‌گیرد و جنین در مسیر کانال زایمانی قرار گرفته و از تمام فضاهای داخلی لگن به بهترین نحو می‌تواند استفاده کند.
رئیس بیمارستان شهید اکبرآبادی عنوان کرد: زنان باردار در زایمان فیزیولوژیک درد کمتری داشته و رضایت‌مندی آنها بیشتر است، میزان سزارین نیز در این افراد بسیار کمتر است.
دکتر مریم کاشانیان در سمینار زایمان فیزیولوژیک که از سوی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد با بیان این که روند زایمان از روند فیزیولوژیک خود خارج شده است، گفت: مداخلاتی که حین زایمان انجام می‌شود، علاوه بر این که نفعی برای بیمار ندارد بلکه باعث شده میزان سزارین نیز افزایش یابد.
وی افزود: این امر باعث کاهش رضایتمندی و گاهی وارد شدن صدمات جدی به بیمار می‌شود.
دبیرعلمی این سمینار تصریح کرد: هدف از برگزاری این سمینار ترویج زایمان فیزیولوژیک، جلوگیری از مداخلات و استفاده از روند طبیعی زایمان است.
دکتر کاشانیان ادامه داد: ثابت شده است که زنان باردار در زایمان فیزیولوژیک درد کمتری داشته و رضایتمندی بیشتری دارند، میزان سزارین نیز در این افراد کمتر است.
وی از دیگر ویژگی‌های زایمان فیزیولوژیک به صدمه نخوردن عضلات کف لگن اشاره کرد و افزود: احتمال افتادگی و پارگی‌های بعد از زایمان نیز بسیار کمتر است. تطابق جنین با لگن راحت‌تر صورت می‌گیرد و جنین در مسیر کانال زایمانی قرار گرفته و از تمام فضاهای داخلی لگن به بهترین نحو می‌تواند استفاده کند.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 5٫00 از 5)


۹۵/۰۱/۱۳ 405 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟