تغذیه دوران بارداری و توصیه های متخصصان

۱۷-۲۰۰٫jpg

یک متخصص زنان و زایمان با ضروری دانستن مشاوره پیش از زایمان، بر مراقبت‌های دارویی و تغذیه‌ای دوران بارداری تحت نظر پزشک متخصص تاکید کرد.

مشاوره قبل از بارداری را مهمترین توصیه به زنانی که قصد بارداری دارند، دانست و توصیه کرد: زنانی که تمایل به بارداری دارند حتماً ۳ ماه قبل از آن مشاوره پزشکی انجام دهند تا از نظر کم خونی، بیماریهای قندی و عواملی که حاملگی را پرخطر می‌کند بررسی و کنترل شوند.

وی تصریح کرد: بهتر است زنان باردار در سه ماه اول بارداری حتی از برخی داروهای تقویتی مثل انواع ویتامین و آهن و در موارد نیاز و برحسب تشخیص پزشک معالج از داروهای دیگری که تأثیر سویی بر جنین ندارند، استفاده کند.

دکتر غفارنژاد در خصوص استفاده از داروهای گیاهی در دوران بارداری گفت: استفاده از داروهای گیاهی بستگی به این دارد که فرد دچار چه بیماری و در چه سنی از حاملگی قرار دارد که در هر مورد توصیه‌های پزشکی برای استفاده از داروهای گیاهی متفاوت است.

این متخصص زنان و زایمان در ادامه ویزیت‌های دوران بارداری توسط پزشک متخصص، تغذیه مناسب، خودداری از ناشتا بودن در ماه‌های اول حاملگی، استفاده زیاد از لبنیات، حبوبات و پروتئین‌های گیاهی و انجام ورزش‌های سبک مثل پیاده روی را بهترین مراقبت‌های دوران بارداری دانست.

دکتر غفارنژاد در پایان به زنان باردار توصیه کرد: در دوران بارداری حتماً تحت نظر پزشک متخصص قرار گرفته و از مصرف خودسرانه دارو و مواد محرکه مثل فلفل و سایر ادویه جات خودداری کنند.

تغذیه دوران بارداری و توصیه های متخصصان

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

درمان سرماخوردگی در بارداریدلیل ناباروری ثانویهکاندوم شیتبارداری ناخواسته در دوران عقدعلائم باردار بودنآزمایش قند بارداری چند ساعت ناشتاسقط جنین 2ماهخوردن گوجه در بارداری ضرر داردمصرف کندردر بارداریدرمان بواسیر در بارداریدیه سقط جنین 3 ماههزایمان در بیمارستان صارمرشد ابرو با قرص ضد بارداریبارداری هفته به هفته 8در هفته 16 بارداری چه بخوریمبارداری و شیردهی همزمانقیمت آزمایش خون بارداری 93روش سقط جنین سنتیقرص ضد بارداری دوران شیردهیروش باردار شدنقرص ضد بارداری پریودعدد بتا در آزمایش بارداریزایمان پانته آ مدیریآزمایش هورمون قبل از بارداریتست حاملگی پروژسترونهفته یازدهم بارداری دوقلوتحقیق درباره ی نازاییحاملگی و مسافرت با هواپیمابارداری ثانویهحاملگی پرسش و پاسخخوردن کلسیم در حاملگیکلینیک ناباروریزایمان اسپاینالسقط جنین در 3 ماهه دومهمه چیز درباره ی قرص های ضد بارداریآزمایش بارداری بتاحاملگی آسانراههای باردار شدن سریعباردار شدن پسرتحقیق درباره ی ناباروری

نی نی سرچ