تغذیه دوران بارداری و توصیه های متخصصان

۱۷-۲۰۰٫jpg

یک متخصص زنان و زایمان با ضروری دانستن مشاوره پیش از زایمان، بر مراقبت‌های دارویی و تغذیه‌ای دوران بارداری تحت نظر پزشک متخصص تاکید کرد.

مشاوره قبل از بارداری را مهمترین توصیه به زنانی که قصد بارداری دارند، دانست و توصیه کرد: زنانی که تمایل به بارداری دارند حتماً ۳ ماه قبل از آن مشاوره پزشکی انجام دهند تا از نظر کم خونی، بیماریهای قندی و عواملی که حاملگی را پرخطر می‌کند بررسی و کنترل شوند.

وی تصریح کرد: بهتر است زنان باردار در سه ماه اول بارداری حتی از برخی داروهای تقویتی مثل انواع ویتامین و آهن و در موارد نیاز و برحسب تشخیص پزشک معالج از داروهای دیگری که تأثیر سویی بر جنین ندارند، استفاده کند.

دکتر غفارنژاد در خصوص استفاده از داروهای گیاهی در دوران بارداری گفت: استفاده از داروهای گیاهی بستگی به این دارد که فرد دچار چه بیماری و در چه سنی از حاملگی قرار دارد که در هر مورد توصیه‌های پزشکی برای استفاده از داروهای گیاهی متفاوت است.

این متخصص زنان و زایمان در ادامه ویزیت‌های دوران بارداری توسط پزشک متخصص، تغذیه مناسب، خودداری از ناشتا بودن در ماه‌های اول حاملگی، استفاده زیاد از لبنیات، حبوبات و پروتئین‌های گیاهی و انجام ورزش‌های سبک مثل پیاده روی را بهترین مراقبت‌های دوران بارداری دانست.

دکتر غفارنژاد در پایان به زنان باردار توصیه کرد: در دوران بارداری حتماً تحت نظر پزشک متخصص قرار گرفته و از مصرف خودسرانه دارو و مواد محرکه مثل فلفل و سایر ادویه جات خودداری کنند.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 2٫00 از 5)


۹۵/۰۱/۱۳ 587 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟