مسواک زدن در بارداری، یک ضرورت ضدعفونت

۱۰-۲۴۰٫jpg

زنان باردار و مادران در دوران شیردهی اگر به طور مرتب مسواک بزنند خطر ابتلای بیماری های عفونی در آنها و نوزادان تازه متولد شده شان به نحو چشمگیری کاهش می یابد.

مسواک زدن مرتب و بهداشت دهان و دندان در سلامت مادر و نوزاد نقش بسزایی دارد و از بروز خیلی از بیماری ها در دوران بارداری جلوگیری می کند.

محققان دریافته اند باکتری های درون دهان مادر ممکن است از طریق خون یا مایعات درون کیسه جنین به نوزاد منتقل شود.

این باکتری های می توانند منشا بسیاری از بیماری های خطرناک باشد و حتی باعث تولد نوزاد نارس و کاهش وزن نوزادان شود.

محققانی که در این پژوهش در انگلیس شرکت داشتند معتقدند که رعایت بهداشت دهان و دندان می تواند نقش بسزایی در سلامت مادر و نوزاد داشته باشد.

مسواک زدن در بارداری، یک ضرورت ضدعفونت

به اشتراک بگذارید:  

۹۵/۰۱/۱۳ 228 بازدید مقالات بارداریلباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

روشهای سقط جنین 5 هفتهزایمان دختر 9 سالهراههای درمان ورم حاملگیزایمان به روش سزارینحاملگی پس از زایمانزایمان گاوچرا حاملگی صورت نمی گیردهفته هفتم بارداری لکه بینیکاندوم سه بعدی چیستحاملگی و پرواز با هواپیماتست هورمون بارداریمصرف جگردر بارداریسقط جنین در حقوق بین المللمصرف مسکن در زمان حاملگیمجله ناباروری یزددرمان قند حاملگی در طب سنتیتغییرات ظاهری بارداریدو هفته قبل بارداریهفته بارداری را چگونه محاسبه کنیمحاملگی زنانهفته 10 بارداری عکسبارداری هفته به هفته 12مصرف هلودر حاملگیآزمایش های زمان حاملگیزایمان فیلقرص ضد بارداری بعد از رابطهبرای باردارشدن چ بایدکردتست بارداری در هفته اولدرمان مسمومیت بارداری بعد از زایمانآزمایش بارداری نیاز به ناشتایی دارد؟دیه سقط جنین 7 ماههزایمان عقربدرمان پلی کیستیک برای حاملگیدرباره ی ناباروریباردار شدن زن توسط مرددرمان استرس قبل بارداریمصرف کندردر حاملگیایا ناباروری مردان درمان داردعلل سقط جنین در دوران بارداریحاملگی فرزند دوم

نی نی سرچ