تعیین جنسیت کودک و نقش رژیم غذایی مادر

۴-۱۸۰٫jpg

زشکان معتقدند با تغییر دادن رژیم غذایی می توان جنسیت جنین را تعیین کرد.
به نوشته شماره امروز روزنامه لوفیگارو در اینترنت ،رژیم غذایی کم کالری در زمان لقاح می تواند منجر به تولد نوزاد دختر شود.
دکتر فرانسوا پاپا متخصص بیماری های زنان و مامائی در بیمارستان پورت رویال پاریس معتقد است رژیم غذایی مادر در تعیین جنسیت جنین نقش دارد.به گفته این متخصص ، رژیم غذایی سرشار از کلسیم ، منیزیم و میزان ناچیز سدیم و پتاسیم و بطور کلی مصرف لبنیات در زمان لقاح می تواند منجر به تولد نوزاد دختر شود.در این نوع رژیم غذایی مصرف نان و بیسکویت های بدون نمک توصیه می شود.همچنین مصرف فراوردهای گوشتی ، ماهی های نمک سود قدغن است.
برعکس زنانی که تمایل دارند جنین انها پسر شود باید در زمان لقاح بیشتر گوشت و ماهی ، نان و سبزیجات مصرف و از خوردن شیر ، پنیر و شیرینی خودداری کنند.
سال گذشته نیز آکادمی سلطنتی لندن تحقیقی در این زمینه منتشر کرد.بر اساس این پژوهش ، داشتن رژیم غذایی پرکالری در زمان لقاح می تواند به تولد نوازد پسر و رژیم کم کالری منجر به تولد نوزاد دختر شود.بر اساس این تحقیق می توان کاهش تولد نوزاد پسر را در کشورهای صنعتی به وسواس زنان جوان برای لاغری مرتبط دانست.
پژوهشگران دانشگاه آکسفورد تحقیقی روی هفتصد و بیست زن باردار که از جنسیت جنین خود اطلاعی نداشتند و نیز نوع رژیم غذایی انها در زمان لقاح انجام دادند. بر این اساس پنجاه و شش درصد از زنانی که رژیم پرکالری داشتند نوزاد پسر به دنیا آوردند.
همچنین زنان بارداری که نوزاد پسر به دنیا اوردند رژیم غذایی متنوع داشتند.
پژوهشگران براین باورند که ارتباط قابل توجهی میان مصرف غلات هنگام صبحانه و تولد نوزاد پسر وجود دارد.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 3٫50 از 5)


۹۵/۰۱/۱۳ 425 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟