قصد بارداری دارید؟ خودخواه‌ نباشید

۱-۲۴۸٫jpg

بچه دار شدن، تصمیم بسیار بزرگی است. ما سعی کرده­ ایم راهنمایی تان کنیم که آیا بچه ­دار شدن تصمیم درستی برای شماست یا خیر.

کوچولو وارد می‌­شود

اگر روابط زناشویی تان خوب است و هر دو نسبت به زندگی مشترک متعهد هستید روابط های خوب و سالم دارید، اگر هر دوی شما تمایل به بچه­ دار شدن دارید، ممکن است زمان خوبی باشد برای اینکه یک کوچولو وارد زندگی دونفره شما شود. بچه‌­دار شدن، آن هم زمانیکه یکی از دو زوج آمادگی لازم را ندارد، ایده خوبی نیست.

اگر از نظر مالی، توانایی مراقبت از بچه را دارید، شاید بد نباشد بچه دار شوید. اگر از نظر مالی در شرایطی قرار دارید که نمی توانید نیازهای اساسی بچه را مانند غذا، پوشاک، سرپناه، مراقبت­ های بهداشتی و آموزش مهیا کنید، بهتر است به بچه­‌دار شدن فکر نکنید.

ترک کنید

اگر اعتیاد دارید، بهتر است قبل از بچه ­دار شدن، به­ طور کامل اعتیادتان را ترک کنید. آوردن بچه به خانواده ای که در اثر فشار بلای اعتیاد، کانونش از هم پاشیده است، اصلا کار درستی نیست. صرف نظر از این، اعتیاد یکی از دلایل­ های اصلی بسیاری از سقط جنین­ هاست.

خودخواه نباش

اگر در قلبتان، جایی برای یک نفر دیگر هم دارید، ممکن است برای داشتن یک بچه آمادگی داشته باشید. آدمهای مغرور و متکبر و خودخواه، تا زمانیکه نتوانند جایی در قلبشان برای یک موجود کوچک بی گناه دست و پا کنند، نباید به بچه‌­دار شدن فکر کنند.

می خواهیم بگوییم که بچه، به توجه و محبت بسیار زیادی نیاز دارد. در واقع وقتی بچه­ دار شدید، باید نیازهای بچه را در رأس اولویت­های خود قرار دهید. حتی باید از خواب شیرین صبحگاهی خود هم بگذرید.

آماده باش

اگر از نظر جسمی و روحی، توانایی مراقبت از یک بچه معلول را ندارید، شاید بهتر باشد بچه­ دار نشوید. آزمایش­ های پیش از تولد، همیشه و ۱۰۰ درصد درست نیستند.

مسائلی وجود دارد که ممکن است در این آزمایش­‌ها، خودشان را نشان ندهند. البته بیشتر بچه ها سالم و سلامت به دنیا می­آیند،اما بعضی موقع­ ها، بچه ­ها به­ گونه ­ای به دنیا می­ آیند که نیاز به مراقبت‌­های ویژه دارند. به هر حال این­ها احتمال‌هایی است که بد نیست خودتان را برایشان آماده کنید.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 3٫50 از 5)


۹۵/۰۱/۱۳ 429 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟