بیماری MS،منع بارداری ندارد

۱-۱۳۹٫jpg

در حالی که برای سال‌های متمادی به زنان مبتلا MS در خصوص بارداری هشدار داده می شد، مطالعه جدید نشان می‌دهد بارداری برای زنان مبتلا به MS علیرغم داشتن حساسیت‌های زیاد، مشکل و منعی ندارد.

محققان اطلاعات به دست آمده از ۱۹ میلیون نفر را مورد بررسی قرار دادند و دریافتند در زنان مبتلا به MS احتمال سزارین و محدودیت رشد بیشتر است.

براساس این گزارش در بین ۱۰ هزار زن مبتلا به MS که نوزادان خود را در بین سال های ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۶ به دنیا آوردند ۴۲ درصد بچه های خود را به صورت سزارین به دنیا آوردند که در مقابل این آمار برای سایر زنان این رقم ۳۳ درصد بود.

گزارش رویترز می‌افزاید، همچنین محدودیت رشد در ۳ درصد از مبتلایان به MS اتفاق افتاد که این آمار برای سایرین ۲ درصد مشخص شد.

بیماری MS،منع بارداری ندارد

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

زن باردار میتواند روزه بگیردمصرف خاکشیر در اوایل بارداریفیبروم ناباروریبارداری و روزه داریضررهای زایمان در آبخوردن گوجه در زمان حاملگیآزمایش قند بارداریبارداری قرصبارداری صبحانهقرص های ضد حاملگی در ایرانناباروری فرزند دوممصرف زیره در حاملگیهفته ی34 بارداریزنان باردار زیباحاملگی روش ivfبارداری هفته به هفته با نی نی سایتدرمان حاملگی خارج رحمیکلینیک های نازایی در تهرانبهترین پزشک نازایی مرداننتیجه ی آزمایش خون بارداریعلائم باردارآزمایش دیابت حاملگی چیستتست لگن بارداریباردار نمیشمهفته 34 بارداری ماه چندم استدرمان افت فشار بارداریبارداری هفته به هفته پانزدهمروش باردار شدنزایمان حضرت خدیجهزن باردار به انگلیسیکنجد و سقط جنینبارداری هفته به هفته اکا ایراندرمان استرس قبل حاملگیخوردن نوشابه در زمان بارداریمصرف مسکن در زمان بارداریخوردن خاکشیر در اوایل بارداریتست بارداری ب روش سنتیحاملگی آسانآزمایش غربالگری هفته 16 بارداریحاملگی کنجد

نی نی سرچ