چاق شدن از عوارض مصرف قرص های هورمونی در زنان

pregnancy-qa

سوال:
سلام خانم خیابانی محترم ، بنده ۳۰ ساله و مجرد هستم به دلیل مشکلات هورمونی و بالا بودن هورمون آندروژن و تخمدان پلی کیستیک که باعث به وجود آمدن هیرسوتیسم میشه به تجویز پزشک یک ساله که از قرص سیپروترون کامپاند استفاده می کنم که موثر بوده از فیناستراید هم به دلیل ریزش موی آندروژنیک بازهم به تجویز پزشک یک ساله استفاده می کنم ، سوالم اینه آیا سیپروترون کامپاند چاق میکنه؟ چون من چند ساله که حدود ۱۰ کیلو اضافه وزن دارم ازتون راهنمایی می خوام که جایگزین سیپروترون کامپاند چه قرصی هست که چاقم نکنه و آیا می تونم از قرص روکین به جای سیپروترون کامپاند استفاده کنم چون در مطالب سایتتون خوندم که کمتر عوارض چاقی داره و ضد آندروژنه و مشکل pms را هم برطرف می کنه درسته؟ لطفا راهنماییم کنین.

پاسخ ماما:
سلام عزیزم.

کلا یکی از اثرات قرصهای هورمونی روی افراد ممکنه چاق شدن باشه . ولی خب راجع به شما نمیشه با قطعیت گفت که حتما بخاطر قرص بوده .

منبع: mamasite.ir

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (6 رای, میانگین: 3٫67 از 5)


۹۵/۱۲/۲۵ 2252 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟