با این رابطه جنسی شما باردار نیستید

pregnancy-qa

سوال:
سلام روزتون بخیر من قبلا یه سوال با کد رهگیری ٣۶۵۵۶٨٣۶٣ فرستاده بودم.ممنون میشم جوابمو بدین که از نگرانی در بیام.٣تیر روز ١۵ بعد از پریود قبلی رابطه داشتم که بدون دخول بودو باکره هستم و بیشتر رابطه هم با کاندوم بود.منی ام نریخت.٢٠ تیر پریود شدم و مثل همیشه بود ۶ روز طول کشید. بعد از همون دفعه دیگه هیچ رابطه ای نداشتم. ولی این ماه پریودم تاخیر پیدا کرده چون هنوز میترسیدم رفتم آزمایش بتا دادم منفی بود و جوابش ١ شد ولی هنوز پریود نشدم . درد خفیف سمت چپ پایین شکمم به مدت یک هفتس که دارم ولی همیشگی نیست و خیلی خفیفه. مثل درد خفیف قبل از پریود گاهی هم تو پهلوم درد میگیره.دیروز پیش متخصص هم رفتم ولی راجبه ترس از بارداریم چیزی نگفتم. همونجا سونوگرافی در حد ١ دقیقه انجام داد و گفت که مشکلی نداری.ممکنه این درد به خاطر مشکل تخمک گذاری باشه فقط گفت اگه تا چند روز بعد پریود نشدی ٢ تا آمپول پروژسترون بزن.در صورتی که مشکل تکرار شد برای ماه بعدی آزمایش و سونوگرافی نوشت.من همیشه پریودم با اختلاف ٢ ٣ روز جلو عقب شده بود ولی تاخیر چند روزه نداشتم.الان من همش نگرانی دارم آیا این وضعیت عادی است؟ یا ممکنه مشکل خاصی باشه ؟اگه آمپول ها رو بزنم پریود میشم؟

پاسخ ماما:
سلام عزیزم.

۱٫ بخاطر نوع رابطه و اینکه جلوگیری (کاندوم ) داشتید ، به هیییییچ عنوان احتمال باراری نداری . یعدش هم که پریود شدی ! بعدترش هم که آزمایش دادی و منفی بوده !!!

پس پرونده ی بارداری رو همینجا می بندیم !

 

۲٫شما دقیقا چند روزه عقب زدی ؟  اگر ۱۰ روز بیشتر شد پیگیری کن. برای آمپول زدن عجله نکن.

منبع: mamasite.ir

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 4٫00 از 5)


۹۵/۱۲/۰۷ 112 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟