علت لکه بینی و ریزش شدید موهایم چیست؟

pregnancy-qa

سوال: سلام خسته نباشید مرداد ماه قرص مارولین استفاده کردم و بعد از تمام شدن ۹شهریور پریود شدم ، بعد از پاک شدن از روز دهم سیکل به مدت ۳ روز لکه بینی داشتم (خون قهوه ای رنگ) و بعد اول مهر تخمدان چپم تیر شدید میکشید و مجددا لکه بینی ها شروع شد تا ۷ مهر که پریود شدم. ضمنا تا اوایل شهریور قرص اسپیرونولاکتون هم مصرف میکردم که بعد از مراجعه به دکتر محمدی و طبق تشخیص ایشان به علت اینکه قصد اقدام برای بارداری دارم مصرف قرص را قطع کردم و الان همزمان با لکه بینی ریزش موی شدید هم دارم.
۱- لطفا بفرمایید که علت این لکه بینی ها چیست؟
۲- با توجه به ریزش مو ممکن است علت هورمونی داشته باشد یا خیر؟
با کمال تشکر از لطف شما

پاسخ ماما:
سلام عزیزم. 

۱٫ این شروع و قطع کردن داروهای هورمونی خودش باعث لکه بینی های خفیف و چند روزه میتونه بشه . 

۲٫بله . میتونه . ولی خب دلایل دیگه مثل دلایل عصبی و کمبود ویتامین و …رو باید اول چک کنی. 

منبع: mamasite.ir

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 3٫00 از 5)


۹۵/۱۱/۳۰ 135 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟